Dziś – 14 stycznia – obchodzony jest w Kościele Dzień Modlitw za Migrantów i Uchodźców. W naszej parafii już od roku wspieramy program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Zebraliśmy już ponad 70 tysięcy złotych i przekazaliśmy je na półroczne wsparcie dla 23 rodzin syryjskich chrześcijan, mieszkających w zniszczonym wojną Aleppo. Dzięki temu nie musieli oni emigrować ze swojej Ojczyzny. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Także dziś odbędzie się kolejna zbiórka do puszek po Mszy św. na cel programu „Rodzina Rodzinie”. Serdecznie zachęcamy do dalszego zaangażowania w ten program.

Przypominamy, że w każdą niedzielę o 17.15 modlimy się na Różańcu w intencji Ojczyzny.

Dziś nie będzie spotkania dla członków Żywego Różańca. Zostało przeniesione na  czwartą niedzielę miesiąca o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną należeć, poznawać i pogłębiać ideę Żywego Różańca i modlitwy różańcowej.

• W najbliższy czwartek (w godz. 9.00-11.00 i 17.00-18.00) kolejny raz Caritas wydawać będzie paczki żywnościowe dla ubogich.

• Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień (21.01) w kaplicy Matki Bożej o g. 16.00.

• W środy po wieczornej Mszy św. zapraszamy do górnego kościoła na katechezy dla dorosłych, poświęcone w tym roku historii duchowości katolickiej. Najbliższy temat to „Myśl autora Obłoku niewiedzy.

Wspólnota Emmanuel zaprasza na kursDroga Zacheusza.  Seria spotkań o tym jak żyć na co dzień w zgodzie z wiarą i jak pogodzić naukę Kościoła z życiem codziennym w pracy, wśród znajomych i w życiu publicznym. Plakat i ulotki o kursie w kruchcie. Pierwsze zajęcia w piątek 2 lutego przy ul. Wilczej 9 w Warszawie.

• Jak co roku w pierwszą niedzielę adwentu przed kościołem rozdawane były tekturowe pudełka FIDESCO i zostały zebrane w Uroczystość Objawienia Pańskiego. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych, obecnie w dwudziestu ośmiu krajach świata. Zebraliśmy jałmużnę w wysokości 9473,09 zł. Za Państwa hojność serdecznie dziękujemy. Prosimy także o modlitwę za wolontariuszy.

• W niedzielę 14.01, po Mszy Św. akademickiej o godz. 18 zapraszamy wszystkich studentów na planszówki do dolnego kościoła. Okazja do lepszego poznania się i dobrej zabawy.

• W niedzielę 21.01 zapraszamy na spotkanie z zaproszonym gościem (szczegóły niebawem), a 28.01 na pierwsze spotkanie z cyklu "Szkoła życia z Bogiem.

• Wizyta duszpasterska! W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

  • poniedziałek (15.01) – ul. Majewskiego 24 m 1-54
  • wtorek (16.01) – ul. Majewskiego 24 m 55-108
  • kolejne bloki już po feriach zimowych

wizyty rozpoczynamy od pon. do pt. o 17.00, w soboty o 15.00

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Józefa Łanowego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.