• Dziś, na Mszy św. o 10.30, uroczystość 1 Komunii św. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby niezwiązane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

 Nabożeństwo majowe dziś o 17.30. Także dziś, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) spotykamy się na „majówce” przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o 7.30, 9.00, 10.30 (z procesją), około 13 (bezpośrednio po procesji) i o 18.00. Trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku tą samą, którą przeszliśmy w czasie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Przejdziemy ulicami: Siemieńskiego przy kościele i S.P. nr 264, Pawińskiego, Korotyńskiego, Skorochód-Majewskiego i Dickensa do kościoła. Prosimy serdecznie o przygotowanie dekoracji okien i balkonów na trasie procesji.

• Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Próba w środę o godz. 17.00. Zbiórka przed kościołem. Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość o zbieranie i przynoszenie płatków kwiatów.

• Dziś, jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, o 16 w dolnym kościele, zapraszamy osoby tworzące Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty.

• W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8 i 18.00; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o 8.00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi rano w czasie Mszy św. i po południu: dzieci od 16.30, dorośli od 17.30 do 24.

• Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej do udziału w zbliżającym się XI Święcie Dziękczynienia (w niedzielę 3.06) przy Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Główna Msza św., z udziałem episkopatu Polski i pielgrzymów, będzie odprawiona o 12.

• Jak co roku tego dnia zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka do puszek datków na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.

• Za tydzień przypada też pierwsza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. wieczornej Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem i rozważaniem Słowa Bożego.

• W czerwcu nabożeństwa eucharystyczne („czerwcowe”) w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.

• Ks. Krzysztof zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach 16.06. Zapisy u p. Ewy. tel. 507576446 lub 790268717.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W miesiącu maju zaczniemy zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki Bożej. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę maja w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.