• Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. wieczornej Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem i rozważaniem Słowa Bożego.

 Także dziś Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej do udziału w XI Święcie Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Główna Msza św., z udziałem episkopatu Polski i pielgrzymów, będzie odprawiona o 12. W ciągu całego dnia wiele atrakcji dla całych rodzin i koncert na placu przed Świątynią.

Jak co roku dziś przeprowadzimy przed naszym kościołem zbiórkę do puszek datków na dokończenie budowy i ozdobienie Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.

• W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta o 17.

• Tego też dnia, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, Caritas parafialna rozprowadzać będzie przed kościołem tradycyjne wianki, które zostaną pobłogosławione na wieczornej Mszy św. Dochód z ofiar w całości przeznaczony jest na pomoc ubogim w naszej parafii.

• W sobotę (09.06) na Mszy św. o 8 modlić się będziemy w intencji Legionu Maryi.

• Ksiądz Krzysztof zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, wraz z rodzicami, na spotkanie w sobotę (9.06) na 10.30 do zakrystii.

• W czerwcu nabożeństwa eucharystyczne („czerwcowe”) w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.

 

• Ks. Krzysztof zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach 16.06. Zapisy u p. Ewy. tel. 507576446 lub 790268717.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W miesiącu maju zaczniemy zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki Bożej. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę maja w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowych śp. Halinę Łęgowską, śp. Mariana Jochemskiego i śp. Wiesławę Chomentowską. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.