• Dziś o 10.30 ks. Bartłomiej Warowny, który jako kleryk pomagał w niedziele w naszej parafii, odprawi swoją Mszę św. prymicyjną, połączoną z uroczystym błogosławieństwem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Polecamy ks. Bartłomieja i jego przyszłą posługę modlitwie wszystkich parafian.

 Jak co roku przeprowadziliśmy przed naszym kościołem zbiórkę do puszek datków na dokończenie budowy i ozdobienie Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu. Za zebrane 5750 zł., które przekazaliśmy już do Centrum Opatrzności Bożej, składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Zapraszamy wszystkich potrzebujących takiej pomocy na spotkania z prawnikiem, który będzie, w miarę możliwości (nie dotyczy to spraw toczących się przed sądem), udzielał bezpłatnych porad prawnych osobom niezamożnym. Zapisy 13.06 (środa) w bibliotece parafialnej w godzinach 16 – 17.30.

• W najbliższą sobotę (16.06) kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16.00, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18.00) oraz przy kawie i ciastku (od 15.00 do 17.00 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

• Przedwakacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę 17.06 o 16 w kaplicy Matki Bożej.

• W pierwszy piątek miesiąca 6 lipca 2018 ks. Jacek zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Zapisy u p. Ewy 507576446 lub 790268717.

• W czerwcu nabożeństwa eucharystyczne („czerwcowe”) w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.

 

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zaczneliśmy zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki Bożej. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę maja w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Stefana Boczkowskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.