• W lipcu i sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacje niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji.

Przypominamy, że w każdą niedzielę o 7 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 Zapraszamy na niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. W okresie wakacji na 18.15.

• W każdy poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja odbywa się godzinę przed i po wieczornej Mszy św.

• W najbliższą sobotę na Mszy św. o 8 modlić się będziemy w intencji dzieci nienarodzonych.

• W tym tygodniu przypada rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Kołakowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę 28 lipca na Mszy św. o 19.00.

• W niedzielę za tydzień odwiedzi naszą parafię i będzie przewodniczył Mszy św. o 13.15 JE Biskup Bronisław Biernacki, ordynariusz Diecezji Odesko-Symferopolskiej na Krymie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W dniu 8 września, na Mszy św. o 18 nawiedzą naszą parafię relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Oddamy im cześć w specjalnym nabożeństwie, z możliwością indywidualnej adoracji relikwii (przez ucałowanie) i błogosławieństwem relikwiami. Serdecznie zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i udziału w tym doniosłym wydarzeniu.

• Z żalem zawiadamiamy, że decyzją władz kościelnych ks. Wojciech Janyga kończy w te wakacje pracę w naszej parafii. Za lata gorliwej kapłańskiej służby składamy ks. Wojciechowi serdeczne podziękowania i życzymy opieki Opatrzności Bożej na dalszej drodze kapłańskiego życia i posługiwania. Serdecznie polecamy też ks. Wojciecha wdzięcznej modlitwie wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności Bożej. Pożegnanie ks. Wojciecha planujemy na niedzielę 5 sierpnia.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Andrzeja Marka Zycha. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.