• Dziś goszczą w naszej parafii i głoszą Słowo Boże Księża Misjonarze Oblaci. Po Mszach św. będą rozprowadzać przed kościołem kalendarze na rok 2019, z których dochód będzie przeznaczony na podejmowaną przez nich działalność misyjną.

Także dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego o 19 w dolnym kościele.

• W każdą niedzielę, dziś zaś szczególnie, o 17.15 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny.

• W najbliższy czwartek wydawane będą przez parafialną Caritas paczki żywnościowe dla ubogich. Zapraszamy do dolnego kościoła od 9 do 11 i od 17 do 18.

• W piątek o 19 spotkanie kandydatów do bierzmowania (którzy już od roku się przygotowują) w dolnym kościele.

• W najbliższą sobotę (17.11) kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18) oraz przy kawie i ciastku (od 15 do 17 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

W ramach misji Jesteśmy Razem zapraszamy tym razem na wspólną zabawę przy muzyce i tańcach od 15 do 17 w dolnym kościele. Szczególnie wszystkich członków wspólnot działających przy parafii. Dzieci i młodzież mogą przebrać się za ulubionego świętego.

• Za tydzień, w niedzielę o 16, w kaplicy Matki Bożej, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

• Także za tydzień w niedzielę wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza, po wieczornej Mszy św., na kolejny Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

• W każdy poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17 do Mszy św. i po Mszy do 20.

W środy, po wieczornej Mszy św., zapraszamy do górnego kościoła na katechezy dla dorosłych. Tematem najbliższych, w związku z planowaną peregrynacją i ewentualną koronacją wizerunku Maryi Panny z naszej kaplicy, będzie duchowość i pobożność maryjna oraz motywy kultu ikon.

 Wszystkich zainteresowanych spotkaniem ze Słowem Bożym i rozważaniem go w małej grupie zapraszamy na spotkania w każdy wtorek, o 19.30, do dolnego kościoła (salka św. Maksymiliana).

 Jednym z etapów przygotowania do jubileuszu naszej Parafii będzie peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy. Rozpoczniemy ją 8 grudnia tego roku. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Świadectwa można przekazać emailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530203095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o pozostawieniu kontaktu do siebie). Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowych: śp. Kazimierę Krysiak, śp. Władysława Rokickiego i śp. Stefana Cegielskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.