• Dziś 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy o 13.15 do wieczornego Różańca w intencji Ojczyzny. O 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Jak co roku, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Caritas rozprowadza od dziś świece, z których dochód jest przeznaczony na to dzieło.

• W tym tygodniu przypada: 1 czwartek miesiąca – Godzina święta o 17; 1 piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8 i 18.

• W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i wieczorem od 16.30 do 24. Od Mszy wieczornej do 24 będzie też trwała adoracja eucharystyczna.

• W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. w „Godzinie łaski” – o 12. Przyjmujemy na nią intencje zbiorowe.

• Tego dnia Msza św. w intencji Legionu Maryi o 8.

Także w sobotę składane będą na Mszy św. o 18 przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zapisy w salce „Przystań” w czwartek i piątek przed i po wieczornej Mszy św.

• Dziś rozpoczyna się akcja charytatywna – pudełko FIDESCO. Prosimy o modlitwę i ofiarę w intencji wolontariuszy misyjnych. Przed kościołem można pobrać tekturowe pudełka na jałmużnę adwentową i przynieść ją do kościoła 6 stycznia. Dostępne są także raporty misyjne Albane i Dawida Firlit, którzy opowiadali o swoim wyjeździe w naszej parafii w maju tego roku. FIDESCO to pozarządowa organizacja finansująca pobyt świeckich wolontariuszy na misjach w najuboższych krajach świata. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

• „Wpatrując się w modlącego się i cierpiącego papieża, nagle zrozumiałem, jakbym otrzymał tę wiedzę z góry, że Ojciec Święty, wtulając się w krzyż cierpiącego Zbawiciela, modlił się za każdego cierpiącego człowieka na ziemi” ks. M. Bernyś, kapelan Szpitala na Banacha, w swojej przejmującej książce o Bożym miłosierdziu, śmierci i ciężkiej posłudze w szpitalu,  pt. „Kochankowie z oddziału intensywnej terapii” do pożyczenia w bibliotece parafialnej (niedziele 11.30-12, wtorki 19-20).

• W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

Od początku grudnia w każdy wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, godzinę przed i po wieczornej Mszy św.

 Zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym i rozważanie go w małej grupie w każdy wtorek, o 19.30, do dolnego kościoła.

 W środy, po wieczornej Mszy św., w górnym kościele katecheza dla dorosłych.

 Etapem przygotowania do jubileuszu naszej Parafii jest peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy po domach parafian. Rozpoczniemy ją 8 grudnia. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 Zbliża się 40 rocznica konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Można je przekazać emailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie (530203095) lub pozostawić spisane w zakrystii.

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

  • poniedziałek (03.12) – ul. Żwirki i Wigury 51
  • wtorek (04.12) – ul. Pruszkowska 4A
  • środa (05.12) – ul. Pruszkowska 4B i 4C
  • czwartek (06.12) – ul. Żwirki i Wigury 45
  • piątek (07.12) – I piątek miesiąca
  • sobota (08.12) – ul. Żwirki i Wigury 45A
  • poniedziałek (10.12) – ul. Żwirki i Wigury 47 i ul. Pruszkowska 3

Wizyty rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o 17.00, w soboty o 15.00. Jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej można przeczytać na naszej stronie: http://opatrznoscboza.waw.pl/aktualnosci/689-wizyta-duszpasterska

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.