Za tydzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

W następny poniedziałek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych polecanych w wypominkach jednorazowych jak w dzień powszedni, procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św.

W piątek 30 października będziemy mieli wyjątkową okazję gościć w naszej parafii przez 3 godziny (od 12:00 do 15:00) symbole Światowych Dni Młodzieży.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. i nabożeństwie (w październiku około 19.30) w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz .

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2015 r.

Za tydzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

W następny poniedziałek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych polecanych w wypominkach jednorazowych jak w dzień powszedni, procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św. (około 18.45). W intencjach wiernych polecanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy też w każdy trzeci poniedziałek miesiąca (17.00 – wypominki, 18.00 Msza św.).

W piątek 30 października będziemy mieli wyjątkową okazję gościć w naszej parafii przez 3 godziny (od 12:00 do 15:00) symbole Światowych Dni Młodzieży. W tym czasie każdy może przyjść i pomodlić się w intencji młodzieży, która przybędzie do Polski na ŚDM, a szczególnie za tych, którzy z różnych stron świata przybędą do naszej parafii. Zapraszamy szczególnie młodzież naszych gimnazjów i liceum, wraz z katechetami i opiekunami na chwilę modlitwy pod krzyżem, przed którym od wielu lat młodzież całego świata zawierzała Jezusowi swoją przyszłość i swe nadzieje. Modlitwę w tej intencji można też będzie podjąć w nocy z czwartku na piątek w parafii św. Jakuba. Szczególnie zapraszamy na godziny od 4 do 5 rano, które są czasem modlitwy naszej parafii.

Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie - to napis, który widnieje na Krzyżu ŚDM. Słowa te wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II do młodzieży 22 kwietnia 1984 roku. W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, Polska młodzież odebrała krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Od tego czasu krzyż peregrynuje po wszystkich diecezjach polskich i krajach Europy środkowo – wschodniej.

W PAŹDZIERNIKU zapraszamy do WSPÓLNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. Dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. (około 18.40), w niedzielę o 17.15. Dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. i nabożeństwie (w październiku około 19.30) w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz .

Przyjmujemy już intencje mszalne na I kwartał 2016 r. Zapraszamy do kancelarii i do zakrystii (po Mszach św.).

Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod który można zgłaszać adresy osób mogących przyjąć młodzież w czasie Światowych Dni Młodzieży (20-25.07. 2016 r.).

Przypominamy, że jesteśmy na facebooku – opatrznoscboza.waw.pl adres taki sam jak na www. Zapraszamy.

Ostatnio modliliśmy się na Mszy św. pogrzebowej za śp. Kazimierza Bychawskiego i śp. Beatę Sobesto-Danek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów. W najbliższą środę pamiętajmy szczególnie o ks. Tadeuszu – poprzednim proboszczu naszej parafii – w dniu jego imienin.