Msza św. w intencji parafian godz. 10.30 homilia ks. dr Paweł Gwiazda ściagnij i wysłuchaj

Z okazji kończącego się roku 2015, ogłoszonego Rokiem Jana Pawła II, zapraszamy 29 listopada o godz. 19.00 do dolnego kościoła, na przedstawienie pt. "LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ", które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz Katecheza z dnia 18 listopada 2015r. Ściagnij i wysłuchaj.

Chcesz nauczyć się czytać Ewangelię i nią żyć? Od najbliższego wtorku zaczynamy czytać Ewangelię wg św. Łukasza, Ewangelię Wcielenia i miłosierdzia.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.11.2015 r.

• Dziś taca zbierana na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona w całości na przygotowanie i organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r.

• Dzisiaj spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej.

• Za tydzień – po wieczornej Mszy św. – kolejny w naszej parafii Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Z okazji kończącego się roku 2015, ogłoszonego Rokiem Jana Pawła II, zapraszamy 29 listopada o godz. 19.00 do dolnego kościoła, na przedstawienie pt. "LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ", które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dnia 12 grudnia 2015. Informacje i zapisy u p. Ewy tel. 507576446 lub 790268717.

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz .

• Chcesz nauczyć się czytać Ewangelię i nią żyć? Od najbliższego wtorku zaczynamy czytać Ewangelię wg św. Łukasza, Ewangelię Wcielenia i miłosierdzia. Wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych zapraszamy serdecznie we wtorek o 19.30 do salki AA przy prezbiterium dolnego kościoła. Zaprasza ks. Wojciech wraz ze Wspólnotą Emmanuel.

• Najcenniejsza spośród wielu pięknych - o sztuce poławiania pereł - to spotkanie dla mężczyzn poszukujących swego powołania. Czas: 20-21 listopada (piątek godz. 18 - sobota godz. 18). Miejsce: dom rekolekcyjny sióstr franciszkanek w Laskach k/Warszawy. Zgłoszenia i szczegóły programu u ks. Wojciecha: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• A ty, jakie słyszysz głosy?: kolejne spotkanie dla kobiet poszukujących swego powołania. Czas: 20-21 listopada (piątek godz. 18 - sobota godz. 18). Miejsce: dom "Maciejki" sióstr franciszkanek w Laskach k/Warszawy, przy ul. Zielonej. Zgłoszenia i szczegóły programu u Anny Semaniak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub u ks. Wojciecha

• Ostatnio przeprowadzaliśmy dwie zbiórki do puszek: Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia (w czasie Dnia Papieskiego) zebraliśmy 10541 zł, zaś na pomoc Chrześcijanom w Syrii (w ostatnią niedzielę) zebraliśmy 5400 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie internetowej parafii: (www.opatrznoscboza.waw.pl )

 Zachęcamy do zgłaszania gotowości przyjęcia na nocleg młodych pielgrzymów na czas ŚDM. Można to uczynić codziennie w kancelarii i zakrystii. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - pod tym adresem mogą się zgłaszać osoby mogące przyjąć młodzież w czasie Światowych Dni Młodzieży (20-25.07. 2016 r.).

 Przypominamy, że jesteśmy na facebooku – opatrznoscboza.waw.pl adres taki sam jak na www. Zapraszamy.

• Ostatnio modliliśmy się na Mszy św. pogrzebowej za śp. Janinę Rębacz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.