Z okazji kończącego się roku 2015, ogłoszonego Rokiem Jana Pawła II, zapraszamy dzisiaj - 29 listopada o godz. 19.00 - do dolnego kościoła, na przedstawienie pt. "LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ", które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.

Rozpoczyna się Adwent – tradycyjne Msze św. roratnie o 6.15 rano, po nich zaś, jak co roku, zapraszamy dzieci na śniadanko.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca – w czwartek Godzina Święta od 17.00, w piątek Msza św. dla dzieci o 17.00, okazja do spowiedzi do 24.00, w sobotę Msza i nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 8.00 rano.

 I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2015 r.

• Rozpoczyna się Adwent – tradycyjne Msze św. roratnie o 6.15 rano, po nich zaś, jak co roku, zapraszamy dzieci na śniadanko.

• W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca – w czwartek Godzina Święta od 17.00, w piątek Msza św. dla dzieci o 17.00, okazja do spowiedzi do 24.00, w sobotę Msza i nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 8.00 rano.

• Z okazji kończącego się roku 2015, ogłoszonego Rokiem Jana Pawła II, zapraszamy dzisiaj - 29 listopada o godz. 19.00 - do dolnego kościoła, na przedstawienie pt. "LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ", które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.

 Rozpoczynamy rozprowadzanie świec CARITAS. Dochód z nich w całości przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

 Dziś, przed kościołem rozdawane będą tekturowe pudełka Fidesco. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych, obecnie w dwudziestu ośmiu krajach świata. Jak w poprzednich latach, w trakcie adwentu można do tych pudełek-skarbonek składać jałmużnę i odnieść ją do kościoła 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za tych wolontariuszy. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

 Przypominamy, że za tydzień – 6 grudnia – Msza św. z godz. 13.15 będzie odprawiona o godz. 13.00. Będzie ona transmitowana przez Telewizję Polonia, a przewodniczyć jej będzie abp Mieczysław Mokrzycki.

 Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22 grudnia. Szczegółowe informacje w kolejnym biuletynie.

 Zachęcamy do kupna kalendarza, który w Roku Życia Konsekrowanego wydały Siostry Franciszkanki. Dowiemy się z niego o charyzmacie Zgromadzenia i posłudze Sióstr w 17 wspólnotach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Dom Pomocy Społecznej, który prowadzą Siostry.

 Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach dnia 12 grudnia 2015. Informacje i zapisy u p. Ewy tel. 507 57 64 46 lub 790 268 717.

 Chcesz nauczyć się czytać Ewangelię i nią żyć? W każdy wtorek czytamy Ewangelię wg św. Łukasza, Ewangelię Wcielenia i miłosierdzia. Wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych zapraszamy serdecznie we wtorki o 19.30 do salki AA przy dolnym kościele. Zaprasza ks. Wojciech.

 Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie internetowej parafii: (www.opatrznoscboza.waw.pl )

 Zachęcamy do zgłaszania gotowości przyjęcia na nocleg młodych pielgrzymów na czas ŚDM (20-25.07. 2016 r.). Można to zrobić codziennie w kancelarii i zakrystii, lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Przypominamy, że jesteśmy na facebooku – opatrznoscboza.waw.pl adres taki sam jak na www. Zapraszamy.

 Ostatnio modliliśmy się na Mszy św. pogrzebowej za śp. Jerzy Juszko. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.