Zapraszamy do wysłuchania najnowszej katechezy  (9 grudnia 2015r.) ks. Proboszcza na temat PRACY DUCHOWEJ.  Ściagnij i wysłuchaj

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od ostatniej Mszy św. przedpołudniowej (ok 14.00) do Mszy św. o godz. 18.00.

W najbliższy wtorek – 8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach św., szczególnie w „godzinie łaski” – o godz. 12.00. Będzie to Msza św. zbiorowa, na którą przyjmujemy jeszcze intencje.

Tego dnia przypada też rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego – pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, o tych, którzy przyczynili się do powstania tej świątyni, szczególnie o śp. ks. prałacie Romualdzie Kołakowskim.

 II NIEDZIELA ADWENTU 06.12.2015 r.

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od ostatniej Mszy św. przedpołudniowej (ok 14.00) do Mszy św. o godz. 18.00.


 W najbliższy wtorek – 8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach św., szczególnie w „godzinie łaski” – o godz. 12.00. Będzie to Msza św. zbiorowa, na którą przyjmujemy jeszcze intencje.

Tego dnia przypada też rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego – pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, o tych, którzy przyczynili się do powstania tej świątyni, szczególnie o śp. ks. prałacie Romualdzie Kołakowskim.

• Także 8 grudnia można będzie złożyć Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – na Mszy św. o godz. 18.00. Zapisy w salce „Przystań” w niedzielę 6 XII i poniedziałek 7 XII w godz. 17.00-18.00. Na Mszę z przyrzeczeniami przynosimy świece.

• W przyszłą niedzielę – 13 grudnia – gościć będziemy w naszej parafii klauzurowe Siostry Benedyktynki z Jarosławia które przybliżą nam swoje posłannictwo i podzielą się świadectwem swojego życia. Wesprzyjmy ich dzieło budowy katolickiego przedszkola, ofiarami zbieranymi przed kościołem. Przyczynimy się tym samym do zaszczepienia w przyszłych pokoleniach katolickich wartości.

 W niedzielę 13 grudnia po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II. Będziemy się wspólnie modlić, słuchając słów świętego Papieża o Bożym Miłosierdziu, śpiewać i wielbić Boga. Jeśli chcesz, by Twoje serce rozradowała Boża Miłość i Boże Miłosierdzie, przyjdź koniecznie!

• Męska grupa GEDEON zaprasza na wspólną modlitwę i rozmowę o tym, czego mężczyzna może się nauczyć od św. Józefa. Spotkanie w środę 9 XII o godz. 19.15 w salce św. Maksymiliana w dolnym kościele. W miarę możliwości proszę przeczytać fragmenty Ewangelii dotyczące św. Józefa (Mt 1,18-25; 2, 13 -23; Łk 2,1-20.41-52) i przynieść ze sobą Biblię.

 Rozpoczęliśmy rozprowadzanie świec CARITAS. Dochód z nich w całości przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. W sklepiku i w zakrystii można też już zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

 Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22 grudnia. Nauki rekolekcyjne poprowadzi Siostra Teresa Szałkowska, ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założonego przez bł. ks. Michała Sopoćkę, na podstawie objawień, których Pan Jezus udzielił św. Siostrze Faustynie. Pomoże nam ona głębiej zrozumieć tajemnice Bożego Miłosierdzia.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

poniedziałek – 7 XII – Geodetów 8 m. 1-128

wtorek – 8 XII – Geodetów 8 m. 129-163 i Geodetów 12 m. 1-49

środa – 9 XII – Geodetów 12 m. 50-107, Grójecka 124 m. 1-87

czwartek – 10 XII – Grójecka 124 m. 88-107 i Grójecka 130 m. 1-110

piątek – 11 XII – Grójecka 130 m. 111-163,

sobota – 12 XII – Grójecka 117 kl. I oraz Grójecka 119 i 119A

poniedziałek – 14 XII – Grójecka 113, 115 i 117 kl. II 

• Jak informowaliśmy tydzień temu nadal istnieje możliwość włączenia się w szlachetny cel wspierania jałmużną adwentową świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych. Osoby, które jeszcze nie zdążyły zaopatrzyć się w pudełko-skarbonkę Fidesco mają możliwość pobrania go ze stolika przy wyjściu z kościoła. Pudełka z ofiarami odnosimy 6 stycznia

• Zachęcamy do kupna kalendarza, który w Roku Życia Konsekrowanego wydały Siostry Franciszkanki. Dowiemy się z niego o charyzmacie Zgromadzenia i posłudze Sióstr w 17 wspólnotach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Dom Pomocy Społecznej, który prowadzą Siostry.

• Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie internetowej parafii: (www.opatrznoscboza.waw.pl )

 Zachęcamy do zgłaszania gotowości przyjęcia na nocleg młodych pielgrzymów na czas ŚDM (20-25.07. 2016 r.). Można to zrobić codziennie w kancelarii i zakrystii, lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Ostatnio modliliśmy się na Mszy św. pogrzebowej za śp. Jacka Pawłowskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.