Dziś po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II.

Dziś spotkanie Żywego Różańca o godzinie 16 w dolnym kościele. Wszystkich, którzy pragną należeć, poznawać i pogłębiać ideę Żywego Różańca i modlitwy różańcowej, zapraszamy na spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16. w dolnym kościele.

W najbliższą sobotę (19 grudnia) o godz. 12.00 Msza św. i „Wieczerza Wigilijna” dla samotnych i potrzebujących z naszej parafii.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się już za tydzień i odbędą się w dniach 20-22 grudnia. Nauki rekolekcyjne poprowadzi Siostra Teresa Szałkowska, ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. 

 III NIEDZIELA ADWENTU 13.12.2015 r.

• Dziś po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II. Będziemy się wspólnie modlić, słuchając słów świętego Papieża o Bożym Miłosierdziu, śpiewać i wielbić Boga. Jeśli chcesz, by Twoje serce rozradowała Boża Miłość i Boże Miłosierdzie, przyjdź koniecznie!

• Dziś spotkanie Żywego Różańca o godzinie 16 w dolnym kościele. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć - powiedział Św. Jan Paweł II. Wszystkich, którzy pragną należeć, poznawać i pogłębiać ideę Żywego Różańca i modlitwy różańcowej, zapraszamy na spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16. w dolnym kościele.

 W najbliższą sobotę (19 grudnia) o godz. 12.00 Msza św. i „Wieczerza Wigilijna” dla samotnych i potrzebujących z naszej parafii – tradycyjnie organizowana co roku przez nasz parafialny zespół Caritas.

 Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się już za tydzień i odbędą się w dniach 20-22 grudnia. Nauki rekolekcyjne poprowadzi Siostra Teresa Szałkowska, ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założonego przez bł. ks. Michała Sopoćkę, na podstawie objawień, których Pan Jezus udzielił św. Siostrze Faustynie. Pomoże nam ona głębiej zrozumieć tajemnice Bożego Miłosierdzia.

Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. W poniedziałek i wtorek na Mszach o 8.00, 9.30, 18.00 i 19.30. (Na dodatkowe Msze św. w czasie rekolekcji można jeszcze zamówić intencje mszalne). DO spowiedzi zapraszamy szczególnie w poniedziałek.

• U początku przeżywanego w całym Kościele ROKU MIŁOSIERDZIA zapraszamy w niedzielę - 20 grudnia o godz. 19.00 - do górnego kościoła, na montaż słowno-muzyczny pt. "UWIERZ MIŁOŚCI", przygotowany przez dzieci i młodzież naszej parafii oraz siostry franciszkanki.

• Rada i zarząd dzielnicy serdecznie zapraszają na koncert świąteczny połączony z opłatkiem, który odbędzie się w sobotę, 19 grudnia o godz. 11.00 na Zieleniaku przy ulicy Grójeckiej.

W programie: występ teatru rodziców z Przedszkola nr 255, oraz wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabraknie tradycyjnego łamania się opłatkiem, ciepłego poczęstunku, a także... drobnych upominków. 

 Zapowiadane Siostry Benedyktynki z Jarosławia, z przyczyn losowych, przybędą do naszej parafii dopiero w Wielkim Poście.

 Rozpoczęliśmy rozprowadzanie świec CARITAS. Dochód z nich w całości przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. W sklepiku i w zakrystii można też już zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

• Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek /14 XII/ - Grójecka 113, 115 i 117 kl. II

Wtorek /15 XII/ - Grójecka 103 kl. I-III, Grójecka 111

Środa /16 XII/ - Grójecka 101 i 103 kl. IV

Czwartek /17 XII/ - Korotyńskiego 34 kl. I-IV

Piątek /18 XII/ - Korotyńskiego 34 kl. V-VI, Grójecka 99

Sobota /19 XII/ - Majewskiego 36 i 38

• Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie internetowej parafii: (www.opatrznoscboza.waw.pl )

• Zachęcamy do zgłaszania gotowości przyjęcia na nocleg młodych pielgrzymów na czas ŚDM (20-25.07. 2016 r.). Można to zrobić codziennie w kancelarii i zakrystii, lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Ostatnio modliliśmy się na Mszy św. pogrzebowej za śp. Henryka Więcka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.