• Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej!

Dziś kończymy  trwającą od 13 sierpnia w naszej parafii zbiórkę używanych, a już niepotrzebnych, okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców w dalekim Madagaskarze. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania: do dziś wysłaliśmy już 14 paczek okularów. Łącznie do tej pory wysłaliśmy już ok. 987 okularów korekcyjnych i ok 520 przeciwsłonecznych. Prawie 100 kg okularów! Część podarowanych okularów jest jeszcze u optyków. Salony Optyczne na Ochocie od samego początku pomagają nam bezpłatnie i wolontarystycznie w ocenie siły szkieł każdej pary. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję oddając swoje używane okulary! Dziękujemy też Paniom z Salonu Optycznego „Okulus” na ul. Majewskiego 18,  Salonu Optycznego „Kilen” na ul. Pruszkowskiej 19/21 oraz Salonu Optycznego na ul. Jasielskiej 47. Panie z tych salonów nieprzerwanie od początku trwania zbiórki „przebadały” ponad 240 sztuk okularów każda. Podziękowania także dla tych, którzy swój czas poświęcili na przejrzenie, czyszczenie i przepakowanie okularów – Agnieszce, Grześkowi, Oli, Marcie, Adamowi, Marzenie i Ani ze Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” oraz Gosi.

• W najbliższy poniedziałek o 17 modlitwa wypominkowa. Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych o 18.

• W każdy poniedziałek zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja odbywa się godzinę przed i po wieczornej Mszy św. W ten poniedziałek, ze względu na wypominki, tylko po wieczornej Mszy św.

• W najbliższą sobotę o 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych.

• Przypominamy, że w każdą niedzielę o 7 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

• Zapraszamy też na niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny o 17.15.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Stoczku Warmińskim, dnia 29.09. Zapisy u p. Ewy tel. 507 576 446 lub 790 268 717.

• Czy wiesz, że 1 kg sprzedanej makulatury to 75 litrów wody dla mieszkańców Kamerunu? Pragniemy im pomóc w budowie studni ze świeżą wodą, dlatego włączamy się w organizowaną przez Fundację „Opus pro Missio” zbiórkę makulatury. W dniach 24 (poniedziałek) i 25 (wtorek) września będzie można wrzucić zebrane czasopisma i niepotrzebne książki do specjalnego kontenera ustawionego przed kościołem. Sąsiednie parafie w naszym dekanacie zebrały już wiele ton. Kameruńczycy czekają na naszą pomoc! Co roku w Afryce umiera prawie milion dzieci z powodu braku dostępu do czystej wody. Przynieś makulaturę a my zamienimy ją na kolejną studnię w Afryce!

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.