Członkowie wspólnoty spotykają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej w kaplicy Matki Bożej. Wcześniej uczestniczą we Mszy Św. polecając intencje własne. W czasie spotkania, w łączności ze św. Michałem Archaniołem i z wszystkimi Chórami Aniołów, modlą się w intencjach całego Kościoła i swoich osobistych w koronce do Dziewięciu Chórów Anielskich. We wspólnocie jest prowadzona prenumerata dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
Niektórzy czciciele Michała Archanioła uczestniczą raz w roku w rekolekcjach o tematyce anielskiej odbywających się m.in. w Niepokalanowie.

Członkowie Apostolskiego Ruchu Czcicieli św. Michała Archanioła modlą się o królowanie Chrystusa wśród dzieci, młodzieży i rodzin, szerzą kult aniołów i zasady duchowości michalickiej, zawartej w hasłach „Któż jak Bóg” i „Powściągliwość i praca”, popierając dzieła apostolskie Zgromadzenia św. Michała Archanioła założonego pod koniec XIX w. przez ks. Bronisława Markiewicza (1842-1912).

Ruch został zainicjowany przez księży michalitów w 1970 r. w Miejscu Piastowym. W Polsce jest ok. 11 tys. członków. Działają oni w Miejscu Piastowym, Krakowie, Toruniu, Strudze k. Warszawy.

Zadaniem członków Czcicieli Św. Michała Archanioła jest

rozsławienie czci Św. Michała Archanioła i modlitwa o Królestwo Chrystusa i Maryi Niepokalanej w umysłach i sercach ludzkich,

świadectwo chrześcijańskiego życia i zachęcenie innych do wierności Panu Bogu,

troska o ocalenie dzieci i młodzieży przed zgorszeniem i złem moralnym,

modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

kliknij w obrazek, aby wejść w link

Modlitwy do Św. Michała Archanioła