Koło Przyjaciół Radia Maryja

Radio Maryja  to katolicka i całkowicie polska rozgłośnia radiowa. Radio Maryja zaczęło nadawać 8 grudnia 1991 w Toruniu dzięki inicjatywie księży ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela zwanych popularnie redemptorystami (ks. T. Rydzyk). Jest rozgłośnią katolicką o największym zasięgu w Polsce, dziś sygnał jest przekazwyany do Europy oraz Ameryki Północnej. Inne inicjatywy wyrosłe z Radia Maryja to Nasz dzienik, Telewizja Trwam, Fundacja Lux Veritatis roaz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Więcej o Radiu Maryja:http://www.radiomaryja.pl/

Jeśli słuchasz Radia Maryja?

Jeśli słuchasz Radia Maryja i chciałbyś dołączyć do Koła Przyjaciół Przyjaciół Radia Maryja jako członek lub sympatyk Radia masz ku temu okazję w każdy 4 wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej około godziny 19:00.

Cel działania Koła Przyjaciół Radia Maryja

Członkowie i sympatycy Radia Maryja podczas spotkania w kaplicy Matki Bożej wspólnie się modlą. Po modlitwie jest czas na omówienie bieżących spraw, dzielenie się radością związaną z istnieniem Radia Maryja, jak również problemami, które przynosi każdy dzień.

Raz w miesiącu członkowie wspólnoty zamawiają Mszę św. w intencji Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, za ojczyznę i Radio Maryja. W czasie Mszy Świętej modlą się również za członków Koła, również zmarłych oraz ich rodziny.