W męskiej wspólnocie dzielimy się naszą wiarą, historią poznania i działania Boga w naszym życiu. Trwamy razem na modlitwie i pomagamy w trudnościach. Należymy do ogólnopolskiego ruchu Mężczyzn Świętego Józefa obecnego w całej Polsce (http://mezczyzni.net) Formujemy się na podstawie planu formacyjnego zawartego w książce Drogowskazy (http://mezczyzni.net/main/mae-mskie-grupy/103-drogowskazy). Nadaje ona tematykę i rytm dzielenia się naszymi zmaganiami codziennego życia z Bogiem i wracania do Niego. .

 

Wspólnota FZŚ jest jedną z najstarszych w parafii i istnieje od 1962 roku. Swoją posługę pod hasłem "Pokój i dobro" relizuje angażując się w inicjatywy parafialne i ogólnopolskie. Wspólnota regularnie pielgrzymuje do Niepokalanowa w intencji trzeźwości narodu i bierze udział w ogólnokrajowej pielgrzymce FZŚ do Częstochowy czy modli się o pokój. W pierwsze czwartki miesiąca adorujemy Najświętszy Sakrament w kaplicy szpitala przy ul. Banacha w uzgodnieniu z ks. Jackiem Wardęskim, kapelanem tego szpitala, a jednocześnie asystentem naszej wspólnoty.

 

Dla kogo jest Wspólnota Bielenek?
Bielanką może zostać każda dziewczynka, która przystapiła do I Komunii Świętej. Nasza wspólnota skierowana jest głównie dla dziewcząt ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, choć bywają przypadki, gdy bielankami są małe dziewczynki uczęszczające do przedszkola.

 

Radio Maryja  to katolicka i całkowicie polska rozgłośnia radiowa. Radio Maryja zaczęło nadawać 8 grudnia 1991 w Toruniu dzięki inicjatywie księży ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela zwanych popularnie redemptorystami (ks. T. Rydzyk). Jest rozgłośnią katolicką o największym zasięgu w Polsce, dziś sygnał jest przekazwyany do Europy oraz Ameryki Północnej. Inne inicjatywy wyrosłe z Radia Maryja to Nasz dzienik, Telewizja Trwam, Fundacja Lux Veritatis roaz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Więcej o Radiu Maryja:http://www.radiomaryja.pl/

 Czym jest Stowarzyszenie Żywego Różańca?

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół oraz odpowiedzialności za świat otaczają swoją modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują. Czciciele Żywego Różańca modlą się także za tych, którzy są wskazani przez Papieża. Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot w Lionie w 1826 r. jest najbardziej popularną wspólnotą różańcową. Bardzo szybko rozpowszechnił się w całej Europie, w tym także w Polsce. Koła Żywego Różańca istnieją prawie w każdej polskiej parafii. 

Podkategorie