Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1)    Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z nią procesja. Wszystkich panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

  2)    Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy: w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej, (czyli ok. godz. 19.15) będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Dzisiaj spotkamy się przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej.

  3)     W poniedziałek wspomnienie św. Rity z Cascii, we środę Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki wiernych, we czwartek św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła, w piątek św. Filipa z Neri.

  4)     W minionych tygodniach przeżywaliśmy Pierwszą Komunię Świętą. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu dzieci do tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się s. Maristelli i s. Serafinie, które przygotowywały dzieci do przyjęcia pierwszej komunii św. a także koordynowały przebieg samej uroczystości. Bardzo Wam z serca dziękujemy!

  5)     W sobotę, 27 maja, w dolnym kościele w godz. 9.00-11.00 Caritas organizuje wydawanie paczek dla potrzebujących i ubogich parafian. Cały zespół Caritasu i wszystkich pragnących włączyć się organizację dzieł miłosierdzia, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w dolnym kościele.

  6)    Za tydzień w niedzielę (28 maja) o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

  7)     Za tydzień w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (podczas Mszy Świętej wieczornej) odbędzie się w naszej parafii bierzmowanie, którego dokona Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Michał Janocha. Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym duchowym wydarzeniu.

  8)     Uroczystość Zesłania Ducha Świętego młodzież naszej parafii zaprasza na Uwielbienie Wielkanocne po Mszy Świętej wieczornej.

  9)     Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  10) Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  11) Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30.

  12) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  13) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  14) Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl

  Skip to content