Przejdź do treści

Boże Narodzenie 25.12.2022

  1. Boże Narodzenie to Tajemnica spotkania Boga z człowiekiem. W imieniu całego zespołu kapłańskiego życzymy Wam drodzy Parafianie, by był to dla każdego z nas czas odkrywania obecności Boga w swoim sercu. A owocem tego odkrycia niech będzie Radość, Pokój i Miłość, które nigdy nie przeminą.

  2. Dziękujemy za rekolekcje adwentowe. Ks. Przemysławowi Śliwińskiemu za głębokie rozważania i Wam drodzy Parafianie za liczną obecność w tych dniach rekolekcyjnych.

  3. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy pomagali nam, byśmy jak najlepiej przeżywali Adwent i Boże Narodzenie. Dziękujemy naszym Siostrom i Księżom, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy dbali o muzyczną oprawę liturgii, rodzicom i młodzieży oraz wszystkim, którzy angażowali się w nasze akacje charytatywne i duszpasterskie.

  4. Rozstrzygnięto już roratni konkurs Szopek. Przez okres Bożego Narodzenia będziemy je prezentować na naszym parafialnym facebooku.

  5. Przez cały tydzień będziemy obchodzili Oktawę Bożego Narodzenia. W poniedziałek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek święto św. Jana, we środę święto Świętych Młodzianków, w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji drugiego dnia Świąt w poniedziałek porządek Mszy Świętych niedzielny. Tego dnia nieczynna będzie kancelaria. Zarówno w niedzielę jak i poniedziałek nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele.

  6. Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii.

  7. Już dziś serdecznie zapraszamy na koncert kolęd naszego Chóru Parafialnego pt.: „Mizerna cicha…”, który odbędzie się 6 stycznia 2023 r., po wieczornej Mszy Świętej.

  8. Przypominamy też, że Caritas rozprowadza świece w ramach 28 edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód przeznaczymy na dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Świece będą rozprowadzane w sklepiku w kruchcie, w zakrystii i w dolnym kościele.

  9. Ze względu na zbliżający się nowy rok kalendarzowy prosimy wszystkich, którzy mieli zamówione msze święte gregoriańskie, o kontakt.

  10.Informacje o parafii znajdziemy na fb https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content