Przejdź do treści

Cudowny obraz Matki Bożej z naszej Kaplicy.

Cudowny Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem jest najprawdopodobniej najstarszym takim obrazem na Mazowszu.

Zniszczony Obraz został odnaleziony na strychu w błędowskiej parafii i przekazany prymasowi Wyszyńskiemu. Po gruntownej konserwacji kardynał ofiarował Obraz naszej, powstającej w wielkim trudzie parafii. Jest to duchowy fundament, który zakorzenia naszą wspólnotę w bogatej tradycji kultury i historii Polski.

W dniu 8 grudnia 2019 r. w czasie uroczystej Mszy świętej Rada Parafialna zwróciła się do księdza kardynała Nycza z prośbą o zgodę na koronację Obrazu Matki Najświętszej. Ksiądz kardynał prośbę naszą przyjął. Zatem zaczyna się dla nas nowy czas – czas przygotowania do koronacji obrazu.

Ufamy, że ten okres będzie nas jednoczył, umacniał i prowadził do Boga.

Akt oddania się Matce Bożej

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!!!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam.

Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz.

Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

Świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Matki Bożej.

“Bardzo chciałam iść na pielgrzymkę, ale niestety było to niemożliwe ze względu na mój stan zdrowia. I nagle okazało się, że to nie ja przyjdę do Matki Bożej, ale Ona do mnie.Bardzo się cieszyłam i czekałam na ten czas, bo wiedziałam, że będę mogła z Nią pobyć, że będę mogła Jej powiedzieć o wszystkich swoich problemach, w taki sposób jakbym rozmawiała ze swoją ziemską mamą, która już nie żyje. Po prostu jak córka z Matką. I był to rzeczywiście czas rozmowy. Powiedziałam Maryi o wszystkim co dotyczy mnie i mojej rodziny. Piękne jest to, że mogłam Matce Najświętszej oddać mojego syna, troski związane z jego małżeństwem i prosić o potrzebne łaski. Te rozmowy spowodowały, że poczułam się bardzo spokojna, z mojego serca spadł ciężar i zmartwienia, które w sobie nosiłam. Matka Boża pokazała mi, że gdy przez Nią zanoszę modlitwy, to Ona stuka-puka w moich sprawach do Pana Jezusa. To dało mi pokój wewnętrzny. To spotkanie dało mi zupełnie inne, nowe spojrzenie na własne życie i na swoją codzienność. Warto jest przyjąć Matkę Bożą do swojego domu, bo Ona wnosi ciepło i miłość. A problemy i sprawy, które się Jej przedstawia stają się mniejsze. Na koniec wizyty zrobiłam rodzinne zdjęcie z Matką Bożą.”

Ola

“W życiu każdego człowieka bywają gorsze momenty. Ja taki miałam pod koniec zeszłego roku, kiedy to pisałam swoją pracę inżynierską. Nie mogłam się skupić, byłam rozkojarzona. Gonił mnie czas. Gdy czułam się kompletnie bezsilna, udawałam się do Kaplicy Matki Bożej na rozmowę. Wychodziłam zupełnie inna: opanowana, spokojna. To właśnie dzięki łaskom naszej Matki obroniłam tytuł inżyniera na 5. Zawdzięczam Jej także nawrócenie mojego chłopaka, który od pewnego czasu unikał Kościoła oraz życie mojego Taty, który ma za sobą 6 operacji na nowotwór. Doceniam możliwość rozmowy z Matką, moją najlepszą Przyjaciółką w naszej kaplicy, w której czuję się tak bezpiecznie.”

Daria

Skip to content