Przejdź do treści

SŁUŻBA LITURGICZNA OŁTARZA

Liturgiczną Służbę Ołtarza w naszej parafii stanowią starsi panowie służący do mszy św., nadzwyczajni szafarze eucharystii, lektorzy i ministranci. Grupą szafarzy opiekuje się Ksiądz Proboszcz, zaś nad formacją ministrantów czuwa ksiądz Piotr.

Szafarze i starsi ministranci.

Spotkania formacyjne dla starszych panów służących do mszy św. oraz nadzwyczajnych szafarzy eucharystii odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 19:00. Opiekunem szafarzy jest ks. Proboszcz.

Chcesz zostać ministrantem?

Chłopców, którzy przystąpili do I Komunii świętej, a także uczniów klasy IV, V i VI zaprasza na sobotnie spotkania dla kandydatów ks. Piotr. Zwykle spotkania dla kandydatów na ministrantów w każdą sobotę o godz. 10:00, zaś dla ministrantów w sobotę o godz. 11:00. Ministranci i kandydaci na ministrantów służą do mszy św. w każdą niedzielę, jak również przychodzą na swoje dyżury w dni powszednie.

Na czym polega posługa ministrancka?

Priorytetem w posłudze ministranta jest jego sumienność w wypełnianiu obowiązków związanych z liturgią, życie modlitwą i częste przystępowanie do sakramentów świętych. Kandydaci przygotowują się do tej posługi przez rok czasu. Na spotkaniach formacyjnych zdobywają podstawową wiedzę liturgiczną, poznają różne funkcje ministranckie, poznają swoją parafię. Okres przygotowawczy kończy się uroczystą promocją, kiedy kandydat podczas mszy św. otrzymuje strój liturgiczny: białą komżę, sutanelę i pelerynkę.

Ważne w całej formacji ministranckiej ważną rolę odgrywają rodzice, którzy wspierają swoich synów w podejmowanych przez nich obowiązkach i zadaniach. Pomagają dzieciom w sumiennych wypełnianiu zadań, przypominają również o potrzebie systematycznego korzystania z sakramentów świętych.

W ramach integracji naszej wspólnoty organizujemy wyjazdy (zimowe i letnie) oraz wycieczki rowerowe

Opiekun ks. Piotr.

Ks. Piotr – opiekun Służby Liturgicznej Ołtarza.

Służba Liturgiczna Ołtarza – posługuje.

Chwilę wytchnienia w zakrystii.

Skip to content