Przejdź do treści

Fidesco

 Fidesco Polska jest integralną częścią Wspólnoty EMMANUEL Polska.

​ Wolontariusz Fidesco nie jest misjonarzem, ma zupełnie inne zadania niż misjonarz.       Wolontariusz jest kimś, kto daje coś z siebie dla dobra kogoś innego, drugiej osoby; oddaje swoje kompetencje w służbę lokalnych społeczności celem wsparcia projektów rozwojowych, starając się jednocześnie o rozwój wszystkich wymiarów osoby ludzkiej: fizyczny, kulturowy i duchowy.

W 2018 roku 201 wolontariuszy Fidesco przebywało na misjach w 25 krajach Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji. Ogółem w ciągu 40 lat działalności Fidesco wysłało ok. 1800 wolontariuszy, w tym 23 Polaków.

Wolontariusze Fidesco współpracują z lokalnymi partnerami Kościoła Katolickiego w ośrodkach zdrowia, szkołach, rolnictwie, sierocińcach, obozach dla uchodźców, ośrodkach dla dzieci ulicy, itp.

Na prośbę lokalnych partnerów, Fidesco zarządza także trzema projektami rozwojowymi, które szczególnie w tym roku będą przez nas wspierane. Są to.:

  • prowadzenie domu dla dzieci ulicy w stolicy Rwandy Kigali (CECYDAR – The Cyprien and Daphrose Rugamba Centre).,
  • Przychodnia zdrowia w Matoto, dzielnicy biedy Konakry – stolicy Gwinei
  • szkoła zawodowa w Port-au-Prince na Haiti, wpajająca młodym ludziom wiedzę i know-how tak potrzebne do odbudowy kraju po trzęsieniu ziemi w 2010 i 2021 roku

Wsparcie może być kierowane bezpośrednio na konto Fidesco, ale również w tym szczególnym czasie zachęcamy do pobrania pudełek /skarbonek Fidesco i przez cały Adwent odkładania do nich drobnych kwot wygospodarowanych w ramach małych wyrzeczeń.

Pudełka z zebranymi pieniędzmi będą zbierane w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia)

Skip to content