Przejdź do treści

I Niedziela ADWENTU – 3.12.2023 r.

  1) Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i dużą w tym pomoc pełnią Roraty. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na Mszę Świętą Roratnią o godz. 6:15.

  2) Od jutra rozpoczynamy akcję „śniadanie dla dzieci i młodzieży”. Przez cały adwent, po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do dolnego kościoła na pyszne śniadanie. Dorosłych, którzy chcieliby pomóc w przygotowywaniu śniadań, lub wesprzeć ten projekt materialnie prosimy o kontakt z siostrami lub księżmi.

  3) Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, czyli 10 grudnia i zakończą 13 grudnia we środę.

  4) Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja po mszy św. od godz.13:15 do modlitwy różańcowej o godz. 17:00. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o godz. 17:00.

  5) W piątek 8 grudnia na Mszy Św. O godz. 18:00 odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Zapisy do DA tego samego dnia w salce przystań od godziny 17:00. Ofiary zbierane do puszek po Mszy Świętej będą przeznaczone na fundusz obrony życia poczętego w Krakowie. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego serdecznie zaprasza osobę chętną do współpracy w dziele duchowej Adopcji. Można zgłosić się do p. Agnieszki (tel.: 512.515.585) lub p. Marii (tel.: 600.589.817).

  6) Schola dziecięca Skarby Opatrzności wraz z Liturgiczną Służbą Dziewcząt, czyli Bielankami przygotowały w tym roku mały Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na wyjazd majówkowy. Zapraszamy w I i II  niedzielę Adwentu po wszystkich Mszach Świętych.

  7) W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 Liturgiczna Służba Dziewcząt – Bielanki – odnowi swoje ślubowanie. Wszystkie dziewczynki chętne do włączenia się w tę piękną posługę zapraszamy do kontaktu z s. Łucją.

  8) Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec w ramach 29 edycji akcji wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia oraz na pomoc w przygotowaniu wigilii dla ubogich w naszej parafii. Świece będą rozprowadzane w sklepiku w kruchcie, w zakrystii i w dolnym kościele.

  9) Jak co roku wspólnota Emmanuel zachęca do adwentowej jałmużny na rzecz krajów trzeciego świata. W tym celu rozprowadzane są pudełka Fidesco, które każdy może wziąć do domu. Pudełka z ofiarami zbierane będą po Mszach Świętych w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia 2023 r.) i przeznaczone na wsparcie finansowe Domu Dzieci Ulicy w Kigali (Rwanda). Nasza jałmużna w połączeniu z naszą modlitwą i postem będzie przygotowywała nasze serca na przyjęcie dzieciątka Jezus w osobach ubogich i potrzebujących.

  10) Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:30.

  11) Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19.00 w Dolnym Kościele. Chętnych pro-simy o kontakt z ks. Tomaszem.

  12) W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20:00.

  13) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19:15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym.

  14) Choć do letnich wakacji jeszcze długi czas już teraz zapraszamy dzieci klas 3-8 na kolonie w lipcu. Więcej informacji u s. Maristelli.

  15) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  16) We czwartek święto św. Andrzeja Apostoła, w następną niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu.

  17) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  18) Informacje o parafii znajdziemy na Fb https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  19) Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii.

  20) Do święceń diakonatu przygotowuje się w naszej parafii p. Robert Rogala. Pan Robert posługuje u nas jako akolita i od kilku lat przygotowuje się do diakonatu stałego. 20 grudnia tego roku przyjmie z rąk biskupa święcenia. Roberta oraz całą jego rodzinę polecamy naszej modlitwie.

  21) W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. Elżbietę Gradowską oraz śp. Svetana Simeonow. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  UWAGA:

  W sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony między innymi warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię”. Mamy już pewność, że co najmniej kilka parafii tam funkcjonujących nie podpisywało żadnych umów z organizatorami tego przedsięwzięcia, dlatego prawdopodobnie jest to systemowe zdarzenie tzw. naruszenia cyberbezpieczeństwa. Usługi zamawiane na tej stronie, wbrew intencjom ofiarodawców, nie trafiają do duszpasterzy, parafii. Prosimy o rozwagę.

  Skip to content