Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu, rok B

  1) Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i dużą w tym pomoc pełnią Roraty. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na Mszę Świętą Roratnią o godz. 6.15.

  2) Trwa akcja „śniadanie dla dzieci i młodzieży”. Przez cały adwent, po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do dolnego kościoła na pyszne śniadanie. Dorosłych, którzy chcieliby pomóc w przygotowywaniu śniadań, lub wesprzeć ten projekt materialnie prosimy o kontakt z siostrami lub księżmi.

  3) Rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Grzegorz Pakowski – duszpasterz parafii Najświętszego Zbawiciela i student UKSW. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej. Z uwagi na rekolekcje w niedzielę nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele. Wszystkich zapraszamy do głównego kościoła.

  4) Schola dziecięca Skarby Opatrzności wraz z Liturgiczną Służbą Dziewcząt, czyli Bielankami przygotowały w tym roku mały Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na wyjazd majówkowy. Zapraszamy w I i II  niedzielę Adwentu po wszystkich Mszach Świętych.

  5) W dniu dzisiejszym wolontariusze Caritasu w kruchcie rozdają torby w których będziemy mogli przynieść produkty na parafialną wigilię dla ubogich. Torby będą zbierane w kruchcie w  przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św.

  6) Parafialna wigilia dla samotnych i ubogich parafian organizowana będzie w sobotę 23 grudnia w dolnym kościele. Rozpoczniemy Mszą św. o godz.10.00.

  7) Caritas rozprowadza świece bożonarodzeniowe po każdej Mszy Św. w sklepiku w kruchcie kościoła.

  8) Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.30.

  9) Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19.00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

  10) W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20.00.

  11) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym.

  12) Choć do letnich wakacji jeszcze długi czas już teraz zapraszamy dzieci klas 3-8 na kolonie w lipcu. Więcej informacji u s. Maristelli.

  13)  Bardzo dziękujemy chórowi za oprawę muzyczną Rorat. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w tę piękną aktywność. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  14)  W poniedziałek wspomnienie św. Damazego, we wtorek Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, we środę św. Łucji, we czwartek św. Jana od Krzyża.

  15)  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  16)  Informacje o parafii znajdziemy na https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  17) Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii. 

  Skip to content