Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu

  1. Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i dużą w tym pomoc pełnią Roraty. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na Mszę Świętą Roratnią o godz. 6.15.

  2. Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii.

  3. Trwa akcja „śniadanie dla dzieci i młodzieży”. Przez cały adwent, po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do dolnego kościoła na pyszne śniadanie. Dorosłych, którzy chcieliby wesprzeć ten projekt materialnie prosimy o kontakt z siostrami lub księżmi.

  4. Nasi ministranci przez najbliższe niedziele, przed wejściem do Kościoła, będą rozprowadzali opłatki wigilijne. Będą również czuwali w Wigilię od godz. 9.00 do 14.00.

  5. W niedzielę wolontariusze Caritasu w kruchcie rozdają torby, w których będziemy mogli przynieść produkty na parafialną wigilię dla ubogich. Torby będą zbierane w kruchcie w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą.

  6. Parafialna wigilia dla ubogich organizowana będzie w następną sobotę 17 grudnia w dolnym kościele. Rozpoczniemy ją Mszą Św. o godz. 10.00.

  7. Przypominamy też, że Caritas rozprowadza świece w ramach 28 edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód przeznaczymy na dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Świece będą rozprowadzane w sklepiku w kruchcie, w zakrystii i w dolnym kościele.

  8. Urząd dzielnicy Ochota bardzo dziękuje za zbiórkę pieniężną na rzecz żołnierzy walczących na Ukrainie. W naszej parafii zebrano w tamtym tygodniu 4249,88 zł. Za zebrane środki zostanie zakupiona ciepła bielizna, apteczki oraz żywność. Transport z Ochoty dotrze bezpośrednio do batalionów, którymi opiekuje się partnerskie miasto naszej dzielnicy Ivano – Frankivsk, dawniej Stanisławów. Mamy zapewnienie, że część darów otrzymają również żołnierze z Brygady Międzynarodowej, w której walczą Polacy.

  9. W niedzielę adoracja po mszy św. o godz. 13.15 do modlitwy różańcowej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  10. We czwartek 8 grudnia w naszym kościele odbędzie się Duchowa Adopcja dziecka poczętego. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji składane będą podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Zapisy w dniu 8 grudnia od godz. 17.00 w salce Przystań.

  11. We środę wspomnienie świętego Ambrożego, we czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

  12. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  13. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  14. Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

  15. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  17. Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content