Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu, rok B, 17.12.2023 r.

  Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  1.Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i dużą w tym pomoc pełnią Roraty. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na Mszę Świętą Roratnią o godz. 6:15. Tym samym przypominamy, że w związku z Roratami, od poniedziałku do soboty nie ma mszy św. o godz. 7:00.

   2. Trwa akcja „śniadanie dla dzieci i młodzieży”. Przez cały adwent, po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do dolnego kościoła na pyszne śniadanie. Dorosłych, którzy chcieliby pomóc w przygotowywaniu śniadań, lub wesprzeć ten projekt materialnie prosimy o kontakt z siostrami lub księżmi.

   3. Zakończyliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadził ks. Grzegorz Pakowski – duszpasterz parafii Najświętszego Zbawiciela i student UKSW. Bardzo dziękujemy ks. Grzegorzowi za ten piękny czas a tych, którzy chcieliby wrócić do nauk rekolekcyjnych zapraszamy do odwiedzenia naszego parafialnego Facebooka na którym zamieszczone są wszystkie nauki. Adres strony – https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

   4. Dziś o godz. 16:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce „Przystań”.

   5. Parafialna wigilia dla samotnych i ubogich parafian organizowana będzie w sobotę 23 grudnia w dolnym kościele. Rozpoczniemy Mszą św. o godz.10:00.

   6. Zgodnie z tradycją naszej parafii schola młodzieżowa zaprasza na czuwanie przed Pasterką. Początek o godz. 23:00.

   7. Caritas rozprowadza świece bożonarodzeniowe po każdej Mszy Św. w sklepiku w kruchcie kościoła.

   8. Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:30.

   9. W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20:00.

   10. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym.

   11.Choć do letnich wakacji jeszcze długi czas już teraz zapraszamy dzieci klas 3-8 na kolonie w lipcu. Więcej informacji u s. Maristelli.

   12. Bardzo dziękujemy chórowi za oprawę muzyczną Rorat. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w tę piękną aktywność. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18:00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

   13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

   14. Informacje o parafii znajdziemy na FB https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

   15. Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii. 

   16. W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. Ryszarda Żuławnik oraz śp. Stanisława Majkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

   Skip to content