Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu

  1.Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i dużą w tym pomoc pełnią Roraty. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na Mszę Świętą Roratnią o godz. 6.15.

  2. Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii. 

  3. Trwa akcja „śniadanie dla dzieci i młodzieży”. Przez cały adwent, po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do dolnego kościoła na pyszne śniadanie. Dorosłych, którzy chcieliby wesprzeć ten projekt materialnie prosimy o kontakt z siostrami lub księżmi.

  4. Nasi ministranci przez najbliższe niedziele, przed wejściem do Kościoła, będą rozprowadzali opłatki wigilijne. Będą również czuwali w Wigilię od godz. 9.00 do 14.00.

  5. W najbliższą sobotę zapraszamy na parafialną wigilię dla ubogich. Rozpoczniemy ją Mszą Św. o godz. 10.00.

  6. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się za tydzień, 18 grudnia o godz. 16.00 w dolnym kościele.

  7. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień, 18 grudnia o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej.

  8. Przypominamy też, że Caritas rozprowadza świece w ramach 28 edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód przeznaczymy na dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Świece będą rozprowadzane w sklepiku w kruchcie, w zakrystii i w dolnym kościele.

  9. We wtorek wspomnienie św. Łucji a we środę św. Jana od Krzyża, doktora kościoła.

  10. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  11. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  12. Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

  13. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  15. Informacje o parafii znajdziemy na https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content