Przejdź do treści

III Niedziela Wielkiego Postu

  20.03.2022 r.
  – W związku z zaleceniami sanitarnymi przypominamy, że należy mieć zakryte maseczką usta i nos w czasie pobytu w kościele. Prosimy też, by procesyjnie środkiem kościoła podchodziły tylko osoby przyjmujące Komunię św. „na rękę”.
  – Trwa Wielki Post. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszach św. o 8 i 18, dla dzieci zaś o 17. Gorzkie Żale – we wszystkie niedziele Postu o 17.
  – Dziś na terenie Ochoty odbywa się zbiórka datków na pomoc dla uchodźców, organizowana przez Urząd Dzielnicy.
  – Przyjęliśmy w pomieszczeniach parafialnych kilkoro uchodźców z Ukrainy. Osoby, które chciałyby wesprzeć ich utrzymanie prosimy o datki do puszki w zakrystii. Ewentualne dary rzeczowe prosimy przynosić tylko po uzgodnieniu z proboszczem lub s. Benedyktą.
  – Dziś o 16, w kaplicy Matki Bożej, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  – W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03) można będzie złożyć (na Mszy św. o 18) przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Wtedy też będą zbierane datki na Fundusz Obrony Życia.
  – W sobotę (26.03) o 8 Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych.
  – Także w sobotę, w godz. 9-11 i 17-18, przy wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola, Caritas będzie wydawał paczki żywnościowe dla potrzebujących parafian.
  – Też w sobotę, o 11 w dolnym kościele, odbędzie się zebranie wolontariuszy Caritas. Zapraszamy wszystkich pragnących pomagać potrzebującym w naszej parafii.
  – Jest potrzeba pomocy kobietom z dziećmi, które przyjeżdżają z Ukrainy na Dworzec Zachodni i oczekują na transport do innego miasta albo kraju. Potrzebują umyć się, zjeść ciepły posiłek i ewentualnie przenocować (jedną, dwie noce). Sprawą transportu z dworca zajmują się wolontariusze. Osoby, które mogą udostępnić łazienkę i ewentualnie przenocować jedną/dwie noce, bardzo prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
  – W następną niedzielę, o 15.30 w górnym kościele, odbędzie się Msza św. Wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy członków Wspólnoty i ich rodziny, wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Żywy Różaniec oraz osoby zainteresowane duchowością maryjną.
  – Także za tydzień, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele, ostatnie spotkanie synodalne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  – Jak co roku, w kaplicy Matki Bożej, znajdziemy wyłożoną Księgę Trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań trzeźwościowych!
  – PRZEKAŻ 1 % PODATKU PARAFIALNEJ CARITAS! W okresie do 30 kwietnia, rozliczając podatek, możemy przekazać z niego 1% na potrzeby Parafialnej Caritas. Wystarczy w deklaracji podatkowej wypełnić znajdujący się na końcu wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego wpisując w odpowiednich rubrykach numer KRS Caritas : 0000225750, kwotę 1% podatku, jako tytuł wpłaty Parafia Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie oraz w rubryce „wyrażam zgodę” koniecznie zaznaczyć X. Pozyskane środki posłużą wsparciu ubogich i potrzebujących zamieszkujących w naszej Parafii.
  Intencje na lipiec, sierpień i wrzesień przyjmować będziemy od 2 kwietnia.
  – Lubisz śpiewać? Jeśli tak, zapraszamy do naszego Parafialnego Chóru Opatrzności Bożej. Spotkania we wtorki o godzinie 18. Jeśli chcesz dołączyć – napisz: marzenaprojs88@gmail.com. Nie zakopuj swego talentu i przyjdź!
  – W naszej parafii codziennie modlimy się modlitwą różańcową. Różaniec w intencjach Kościoła i naszej parafii od poniedziałku do soboty o 17.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  – We wtorki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od 17 do Mszy św. i po Mszy św. do 20.
  – Zapraszamy na spotkania w ramach grupy biblijnej. Na wspólne poznawanie Ewangelii wg św. Mateusza zapraszamy we czwartki o 19.30 w dolnym kościele (wejście od strony przedszkola). Kolejne spotkanie 24 marca.
  – Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
  – Informacje o parafii znajdziemy też na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia profilu prowadzonego przez parafian: www.facebook.com/BozaOpatrznosc

  Skip to content