Przejdź do treści

III Niedziela Zwykła, rok A

  1. Za tydzień, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii dziecięcej, wspartej scholą młodzieżową. Będzie również możliwość włączenia się w zbiórkę na nowe mikrofony dla naszych parafialnych zespołów muzycznych.

  2. W sobotę, 28 stycznia, w dolnym kościele w godz. 9.00-11.00 Caritas organizuje wydawanie paczek dla potrzebujących i ubogich parafian. Cały zespół Caritasu i wszystkich pragnących włączyć się organizację dzieł miłosierdzia, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w dolnym kościele.

  3. W następną niedzielę, 29 stycznia o godzinie 16.00, w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy członków Wspólnoty, ich rodziny oraz każdego, kto chce poznawać duchowość maryjną

  4. Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych w sobotę o godz. 8.00.

  5. W poniedziałek, 23 stycznia br., mija 10. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego (1981-1992) i Warszawskiego (1981-2006), Prymasa Polski (1981-2009), Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Tego dnia w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji zmarłego Kardynała Józefa, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz. Homilię wygłosi Prymas Polski – Arcybiskup Wojciech Polak. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są także wszyscy wierni naszej archidiecezji, osoby życia konsekrowanego, grupy i wspólnoty parafialne, szczególnie grupy i wspólnoty należące do Rady Zrzeszeń Katolickich AW.

  6. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17). Na zakończenie Tygodnia modlitw w czwartek, 26 stycznia br. o godz. 17.30 w kościele św. Marcina przy ul. Piwnej 9/11 w Warszawie zostanie odprawiona Msza święta, na którą zaproszeni są wszyscy wierni naszej Archidiecezji. Tego samego dnia przypada Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki.

  7. W tę niedzielę obchodzimy Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, która ma się odbywać co roku w trzecią niedzielę okresu zwykłego, na mocy Listu apostolskiego motu proprio „Aperuit illis” wydanego w 2019 roku.

  8. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła, we środę święto nawrócenia św. Pawła, we czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i św. Tytusa, w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.

  9. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  10. Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

  11. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  12.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  13. Informacje o parafii znajdziemy na https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  14. W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszego zmarłego parafianina: śp. Mieczysława Kaczmarczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

  Skip to content