Przejdź do treści

IV Niedziela Adwentu, rok B

  1. Boże Narodzenie to Tajemnica spotkania Boga z człowiekiem. W imieniu całego zespołu kapłańskiego życzymy Wam drodzy Parafianie, by był to dla każdego z nas czas odkrywania obecności Boga w swoim sercu. A owocem tego odkrycia niech będzie Radość, Pokój i Miłość, które nigdy nie przeminą.

  2.  Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie Adwentu. Ufamy, że choć był to czas krótki, udało nam się przygotować na to, co najważniejsze, czyli narodziny Pana Jezusa – w Betlejemskiej Grocie i w naszych sercach. Miło nam, że takim zainteresowaniem cieszyły się Roraty i rekolekcje adwentowe. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy pomagali nam, byśmy jak najlepiej przeżyli ten czas. Dziękuję naszym Siostrom i Księżom, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy dbali o muzyczną oprawę liturgii, rodzicom, młodzieży, studentom, parafialnym wspólnotom oraz wszystkim, którzy angażowali się w nasze akacje charytatywne i duszpasterskie. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną w przygotowywaniu „śniadań dla dzieci” i wigilii dla samotnych. W tym roku z okazji 800 rocznicy zbudowania pierwszej szopki bożonarodzeniowej przez św. Franciszka, mamy w naszej parafii wspaniałą szopkę, w która wkomponowany jest ołtarz. Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu, szczególnie firmie Just Woodit oraz panom Julien Croisier i Aleksandrowi Czułowskiemu.

  3. Rozstrzygnięto już roratni konkurs SzopekPrzez okres Bożego Narodzenia będziemy je prezentować na naszym parafialnym facebooku.

  4. Zgodnie z tradycją naszej parafii schola młodzieżowa zaprasza na czuwanie przed Pasterką. Początek o godz. 23:00.

  5. Dziś w niedzielę nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele.

  6. W poniedziałek porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, z tą różnicą, że nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 oraz nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele. We wtorek porządek Mszy Świętych jak w niedzielę z tą różnicą, że nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele.

  7. W poniedziałek uroczystość Narodzenia Pańskiego, we wtorek święto św. Szczepana, we środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we czwartek świętych Młodzianków Męczenników.

  8. Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii.

  9. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd pt.: „A to komu aniołkowie grają?”, w wykonaniu chóru parafialnego. Śpiewać będziemy 2 stycznia 2024 r. po wieczornej Mszy Św.

  10. Za tydzień, 31 grudnia nie będzie Mszy Św. Żywego Różańca.

  11. W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszą zmarłą parafiankę: śp. Barbarę Kotańską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

  Skip to content