Przejdź do treści

IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W niedzielę, poniedziałek i wtorek podczas każdej mszy świętej naukę wygłosi ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Arcybiskupa i archidiecezji warszawskiej. Z tej racji nie ma dzisiaj mszy świętych w dolnym kościele.

  2. Roratni konkurs Szopek zostanie rozstrzygnięty 23 grudnia. Wtedy też nastąpi wręczenie nagród. Na uroczyste zakończenie Rorat zapraszamy 24 grudnia, na godz. 6.15.

  3. W Wigilię przed Pasterką zapraszamy na czuwanie przygotowane przez młodzież naszej parafii. Początek o godz. 23.10.

  4. Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii.  

  5. Z całego serca dziękuję za pomoc przy organizacji śniadań dla dzieci i młodzieży, po Roratach. Siostrom, rodzicom, młodzieży za codzienne przygotowywanie posiłków, wszystkim ofiarodawcom za materialne wsparcie inicjatywy.

  6. Dziś i w Wigilię (od 9.00 do 14.00) nasi ministranci, przed wejściem do Kościoła, będą rozprowadzali opłatki wigilijne.

  7. Wczoraj odbyła się Wigilia dla ubogich. Ta piękna inicjatywa nie byłaby możliwa bez pracy naszego Caritasu, wszystkich wolontariuszy oraz parafian, którzy bardzo ofiarnie zaangażowali się w przygotowywanie paczek dla ubogich. Bardzo Wam wszystkim za to dziękuję.

  8. Dziś na godz. 19.00 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na Wieczór Uwielbienia.

  9. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele.

  10. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dzisiaj, o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej.

  11. Jutro, o godz. 20.00 odbędzie się kolejne czuwanie przygotowane przez Wspólnotę Hakuna. Tym razem pod hasłem „W Nim jest życie”. Czuwanie rozpocznie się krótką konferencją ks. Łukasza Żaka, absolwenta rzymskiego uniwersytetu Santa Croce.

  12.  W najbliższy poniedziałek o godzinie 17.00 wypominki. Przypominamy, że wypominki roczne czytamy w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

  13.  Przypominamy też, że Caritas rozprowadza świece w ramach 28 edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód przeznaczymy na dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Świece będą rozprowadzane w sklepiku w kruchcie, w zakrystii i w dolnym kościele.

  14.  Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  15.  Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

  16.  W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  17.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  18.  Informacje o parafii znajdziemy na FB https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content