Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkanocna

  1) Rozpoczynamy nabożeństwa majowe – w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. W najbliższą niedzielę (7 maja) spotkamy się przy kapliczce przed kościołem.

  2) Dziś o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

  3) Ze względu na zbliżające się dni wolne od zajęć szkolnych zmianie ulegnie harmonogram posługi duszpasterskiej. W niedzielę 30 kwietnia nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele, w dniach: 1,3 i 5 maja będzie nieczynna kancelaria. Porządek Mszy Świętych 3 maja będzie taki jak w niedzielę, o godz. 7.00 Godzinki, o 17.30 majowe. Tego dnia po Mszy Św. wieczornej tradycyjnie uroczyste majowe przy kapliczce przy stawiku.

  4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00. W piątek nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia spowiedź i adoracja wieczorem do godz. 22.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, po niej Msza Św. o godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo Mszy Św. o godz. 8.00.

  5) Za tydzień  adoracja po mszy św. o godz. 13.15 do nabożeństwa majowego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  6) W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła, we środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (porządek Mszy Świętych jak w niedzielę), we czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto Apostołów: św. Filipa i św. Jakuba.

  7) 31 maja 1962 roku błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński dokonał poświęcenia kaplicy, która była początkiem naszego kościoła. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym roku nasz odpust parafialny będziemy uroczyście przeżywali we środę, 31 maja.

  8) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  9) Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  10)  Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30.

  11)  W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  12)  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  13)  Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  14)  W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszego zmarłego parafianina: śp. Zygmunta Henryka Stańczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

  Skip to content