Przejdź do treści

Niedziela Świętej Rodziny, rok B 31.12.2023r.

  1. Nowy Rok to czas wielu podsumowań a także postanowień. Nie raz słyszymy życzenia, by następny rok był lepszy od poprzedniego. Jest to możliwe, ale pod jednym warunkiem – że to my postaramy się być lepszymi ludźmi. Życzymy Wam Drodzy Parafianie, byście wytrwali w Waszych noworocznych postanowieniach.
  2. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd pt.: „A to komu aniołkowie grają?”, w wykonaniu chóru parafialnego. Śpiewać będziemy 2 stycznia 2024 r. po wieczornej Mszy Św.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8:00 oraz po mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź i adoracja wieczorem do godz. 22:00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16:30 a Msza Święta o godz. 17:00. W pierwszą sobotę, z racji na Uroczystość Trzech Króli nie będzie nabożeństwa. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca (7 stycznia) adoracja po Mszy św. o godz. 13:15 do nabożeństwa przed wieczorną Mszą Św. o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek mszy świętych jak w niedzielę. Po mszy św. wieczornej schole dziecięca i młodzieżowa zapraszają na koncert kolęd i pastorałek „W niebie dziś usłyszą nas”, o godz. 19:00.
  5. W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, we wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego oraz św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, we środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  6. Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii.
  7. Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.30.
  8. Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19.00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.
  9. W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20.00.
  10. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym.
  11. Choć do letnich wakacji jeszcze długi czas już teraz zapraszamy dzieci klas 3-8 na kolonie w lipcu. Więcej informacji u s. Maristelli.
  12. Bardzo dziękujemy chórowi za oprawę muzyczną okresu Bożego Narodzenia. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w tę piękną aktywność. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.
  13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
  14. Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/
  15. W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszego zmarłego parafianina: śp. Mariana Łaziuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. 
  Skip to content