Przejdź do treści

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  19.05.2024 r.

  1) W sobotę 25 maja nasz diakon Maciej Koźba przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Jego Eminencji Ks. Kardynała Nycza. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:00 w Katedrze. Następnego dnia w niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą prymicyjną o godz. 13:15.

  2) Trwają nabożeństwa majowe – w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Dziś (19 maja) spotkamy się przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Za tydzień w niedzielę (26 maja) spotkamy się przy Krzyżu Misyjnym przy plebanii. Modlitwę rozpoczniemy ok. godz. 19.15.

  3) W najbliższy poniedziałek Wypominki. Tego dnia Msza Św. o godz. 18:00 odprawiana jest w intencji wszystkich zmarłych, za których modlimy się podczas Wypominek.

  4)  Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16 w salce “Przystań”.

  5) W sobotę 25 maja od godz. 10:00 do godz. 11:30 Caritas organizuje wydawanie darów. Zapraszamy ubogich i potrzebujących z naszej parafii. Ze względu na święcenia kapłańskie naszego diakona Macieja nie będzie w tym dniu spotkania Parafialnego Zespołu Caritas.

  6) Za tydzień 26 maja o godz. 16:00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

  7) W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w sobotę wspomnienie św. Bedy Czcigodnego i św. Grzegorza VII.

  8) Dziś o godz. 15:00 spotkanie małżeństw. Rozpoczynamy Mszą Św. w kaplicy Matki Bożej, po eucharystii konferencja oraz spotkanie w salce św. Maksymiliana. 

  9) 31 maja 1962 roku błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński dokonał poświęcenia kaplicy, która była początkiem naszego kościoła. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym roku nasz odpust parafialny będziemy uroczyście przeżywali w piątek, 31 maja.

  10) W tym roku trasa procesji Bożego Ciała odbędzie się ulicami: Majewskiego w kierunku ul. Archiwalnej i ul. Siemieńskiego.

  11) Ks. Piotr pragnie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby wspólnie modlić się i pogłębiać swoją wiarę, na spotkanie wspólnoty w poniedziałki o godz. 19:30 w dolnym kościele.

  12) Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek od godz. 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20:00.

  13) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18:00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  14) Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19:00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

  15) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19:15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym. Spotkania prowadzi diakon Maciej.

  16) Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na spotkania wspólnotowe w czwartki o godzinie 19.00 do dolnego kościoła. Każdy, młody i starszy, jest mile widziany. Do zobaczenia w czwartek!

  17) Schola dziecięca zaprasza wszystkich chętnych do grania i śpiewania w każdy czwartek o godz. 17:30 do Sali św. Maksymiliana w Dolnym Kościele.

  18) Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:30.

  19) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  20) Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz na Facebooku – https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc

  Skip to content