Przejdź do treści

II Niedziela Wielkiego Postu, rok B

25 lutego 2024 r.

1.W tym roku rekolekcje wielkopostne dla wszystkich parafian odbędą się od 3 do 6 marca i poprowadzi je biblista, ks. dr Andrzej Bosowski. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich mszach niedzielnych a w dzień powszedni podczas Mszy Świętych o godzinach: 8:00, 9:30 (dodatkowa Msza Św.), 18:00 i 19:30 (dodatkowa Msza Św.). Z racji na głoszone rekolekcje w niedzielę nie będzie Mszy Świętych w Dolnym Kościele.

2. Trwa Wielki Post. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

3. Dziś o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

4. W tym tygodniu pierwszy, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8:00 oraz po mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź i adoracja wieczorem do godz. 22:00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16:30 a Msza Święta dla dzieci o godz. 17:00. W pierwszą sobotę nabożeństwo po mszy św. o godz. 8:00. W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja po Mszy św. o godz. 13:15 do nabożeństwa przed wieczorną Mszą Św., o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. We wtorek wspomnienie św. Grzegorza z Nareku, opata i doktora Kościoła.

6. Biblioteka parafialna „Lektorium” zaprasza na wielkopostny kiermasz książek, który odbędzie się w niedzielę 3,10 i 17 marca w godzinach 9:00-14:30. Wejście od strony przedszkola.

7. W sobotę 2 marca w godz. 10:00-11:30 Caritas organizuje wydawanie darów dla ubogich i potrzebujących. Wszystkich wolontariuszy parafialnego Zespołu Caritas oraz pragnących włączyć się w dzieła miłosierdzia zapraszamy na spotkanie w salce Caritasu w dolnym kościele w sobotę 2 marca o godz. 9:00.

8. Od 8 lutego w naszej Parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary, które prowadzi Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca. Można jeszcze dołączyć, aby uczestniczyć w czwartkowych spotkaniach. Zapraszamy w każdy czwartek do dolnego Kościoła na godz. 19:00.

9. Schola Młodzieżowa Wniebogłosy zaprasza na kolejną Adorację Krzyża w piątek 8 marca po wieczornej Drodze Krzyżowej.

10. Schola dziecięca zaprasza wszystkich chętnych do grania i śpiewania w każdy czwartek o godz. 17:30 do Sali św. Maksymiliana w Dolnym Kościele.

11. Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.30.

12. Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19.00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

13. W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20.00.

14. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym.

15. Choć do letnich wakacji jeszcze długi czas już teraz zapraszamy dzieci klas 3-8 na kolonie w lipcu. Więcej informacji u s. Maristelli.

16. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

17. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

18 Informacje o parafii znajdziemy na fb  https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/ jesteśmy też od kilku dni na Instagramie https://www.instagram.com/parafia.opatrznosci/

 • W minionym tygodniu na Mszach św. pogrzebowych pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. Teresę Nagłowską, śp. Ryszarda Ruszkowskiego oraz śp. Michała Pytela. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

I Niedziela Wielkiego Postu, rok B

17 luty 2024 r.

 • W niedzielę, 18 lutego spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej w górnym kościele o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębiać charyzmat swojego sakramentu.
 • Rozpoczyna się Wielki Post. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 • 8 lutego w naszej Parafii rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca. Można jeszcze dołączyć, aby uczestniczyć w czwartkowych spotkaniach. Zapraszamy w każdy czwartek do dolnego Kościoła na godz. 19:00.
 • W niedzielę 18 lutego o godz. 16:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce „Przystań”.
 • W najbliższy poniedziałek o godzinie 17.00 wypominki. Przypominamy, że wypominki roczne czytamy w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17.00.
 • W niedzielę, 25 lutego o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.
 • W tę niedzielę taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 • W środę wspomnienie św. Piotra Damianiego – Doktora Kościoła, we czwartek święto Katedry Św. Piotra Apostoła, w piątek wspomnienie św. Polikarpa Męczennika.
 • W tym roku rekolekcje wielkopostne organizowane są według następującego porządku: rekolekcje dziecięce odbędą się od 20 do 22 lutego, rekolekcje dla szkół średnich odbędą się od 11 do 13 marca. Rekolekcje dla wszystkich parafian poprowadzi biblista, ks. dr Andrzej Bosowski. Odbędą się od 3 do 6 marca.
 • Najbliższe wydawanie paczek dla potrzebujących i ubogich parafian Caritas organizuje w sobotę, 2 marca.
 • Schola dziecięca zaprasza wszystkich chętnych do grania i śpiewania w każdy czwartek o godz. 17:30 do Sali św. Maksymiliana w Dolnym Kościele.
 • Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.30.
 • Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19.00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.
 • W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20.00.
 • Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym.
 • Choć do letnich wakacji jeszcze długi czas już teraz zapraszamy dzieci klas 3-8 na kolonie w lipcu. Więcej informacji u s. Maristelli.
 • W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.
 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
 • Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/
 • W minionym tygodniu na Mszach św. pogrzebowych pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. Czesława Jarosa oraz śp. Lucjana Łupińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 
Skip to content