Przejdź do treści

 I Niedziela Adwentu

1.      Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i dużą w tym pomoc pełnią Roraty. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na Mszę Świętą Roratnią o godz. 6.15.

2.      Niebawem rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć nas w swoim domu prosimy o zgłoszenie tej informacji w zakrystii, lub kancelarii. 

3.      Od jutra rozpoczynamy akcję „śniadanie dla dzieci i młodzieży„. Przez cały adwent, po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do dolnego kościoła na pyszne śniadanie. Dorosłych, którzy chcieliby wesprzeć ten projekt materialnie prosimy o kontakt z siostrami lub księżmi.

4.      Dziś o godzinie 16.00, w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy członków Wspólnoty, ich rodziny oraz każdego, kto chce poznawać duchowość maryjną.

5.      Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec w ramach 28 edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód przeznaczymy na dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Świece będą rozprowadzane w sklepiku w kruchcie, w zakrystii i w dolnym kościele.

6.     W dniu dzisiejszym (7.11.2022) Urząd dzielnicy Ochota wraz z fundacją EVA organizuje w naszej parafii zbiórkę pieniężną na rzecz żołnierzy walczących na Ukrainie. Za zebrane środki zostanie zakupiona ciepła bielizna, apteczki oraz żywność. Transport z Ochoty dotrze bezpośrednio do batalionów, którymi opiekuje się partnerskie miasto naszej dzielnicy Ivano – Frankivsk, dawniej Stanisławów. Mamy zapewnienie, że część darów otrzymają również żołnierze z Brygady Międzynarodowej, w której walczą Polacy. Wolontariusze przed kościołem zbierają datki do puszek.

7.      Jak co roku wspólnota Emmanuel zachęca do adwentowej jałmużny na rzecz krajów trzeciego świata. W tym celu rozprowadzane są pudełka Fidesco, które każdy może wziąć do domu. Pudełka z ofiarami zbierane będą po Mszach Świętych w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia 2023 r.). Nasza jałmużna w połączeniu z naszą modlitwą i postem będzie przygotowywała nasze serca na przyjęcie dzieciątka Jezus w osobach ubogich i potrzebujących.

8.      W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20.00

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00. W piątek nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia spowiedź i adoracja wieczorem do godz. 22.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, po niej Msza Św. o godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 8.00.

10.      Za tydzień adoracja po mszy św. o godz. 13.15 do modlitwy różańcowej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. We czwartek 8 grudnia w naszym kościele odbędzie się Duchowa Adopcja dziecka poczętego. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji składane będą podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Zapisy w dniu 8 grudnia od godz. 17.00 w salce Przystań.

12. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie.

13. We środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

14. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

15. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

16. Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

17. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

18. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

19. Informacje o parafii znajdziemy na FB https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

XXXIV Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś na mszy św. o godz. 18.00 w modlitwie towarzyszyć nam będzie Schola Cantorum Beati Vladislai – męski zespół śpiewający chorał gregoriański, działający w ramach Fundacji bł. Władysława z Gielniowa. Po mszy św. kantorzy będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary na realizację celów statutowych.

2.  Zapraszamy na spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dziś o godzinie 16:00 w kaplicy Matki Bożej.

3. W najbliższy poniedziałek o godzinie 17.00 wypominki. Przypominamy, że wypominki roczne czytamy w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Bielanki, oraz kandydatki zapraszamy na spotkanie we środę o godz. 18.00 w sali św. Jadwigi.

5. W środę o godiznie 20:00 wspólnota Hakuna zaprasza na Modlitwę adoracyjną po hasłem „w Tobie jest światło”

6. W sobotę, 26 listopada, w dolnym kościele w godz. 9.00-11.00 Caritas organizuje wydawanie paczek dla potrzebujących i ubogich parafian. Cały zespół Caritasu i wszystkich pragnących włączyć się w pomoc ubogim, szczególnie w przygotowanie Wigilii dla Samotnych, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00. 

7. Od przyszłej niedzieli Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec w ramach 28 edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód przeznaczymy na dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Świece będą rozprowadzane w sklepiku w kruchcie, w zakrystii i w dolnym kościele.

8. Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych w sobotę o godz. 8.00

9. W następną niedzielę, 27 listopada o godzinie 16.00, w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy członków Wspólnoty, ich rodziny oraz każdego, kto chce poznawać duchowość maryjną.

10. W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi, we wtorek św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej, we czwartek świętych męczenników wietnamskich – Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

11. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, a chodzą do szkoły poza naszą parafią, prosimy o zgłoszenie się do Sióstr katechetek.

12. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

13. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

14.  Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

15.  W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

16.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

17. Informacje o parafii znajdziemy na  https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

Skip to content