Przejdź do treści

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  26 maja 2024

  1. W sobotę 25 maja nasz diakon Maciej Koźba przyjął święcenia kapłańskie z rąk Jego Eminencji Ks. Kardynała Nycza. Dziś zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą prymicyjną o godz. 13:15.
  2. W Uroczystość Bożego Ciała msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z procesją), ok. 13.00 (bezpośrednio po procesji) i o 18.00. W tym roku trasa procesji odbędzie się ulicami: Majewskiego w kierunku ul. Archiwalnej i ul. Siemieńskiego. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
  3. Trwają nabożeństwa majowe – w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Dziś (26 maja) spotkamy się przy Krzyżu Misyjnym przy plebanii. Modlitwę rozpoczniemy ok. godz. 19.15.
  4. Dziś (26 maja) o godz. 16:00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.
  5. 31 maja 1962 roku błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński dokonał poświęcenia kaplicy, która była początkiem naszego kościoła. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym roku nasz odpust parafialny będziemy uroczyście przeżywali w piątek, 31 maja podczas Mszy Świętej wieczornej.
  6. Ks. Piotr pragnie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby wspólnie modlić się i pogłębiać swoją wiarę, na spotkanie wspólnoty w poniedziałki o godz. 19:30 w dolnym kościele.
  7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek od godz. 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20:00.
  8. W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18:00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.
  9. Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19:00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.
  10. Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19:15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym. Spotkania prowadzi diakon Maciej.
  11. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na spotkania wspólnotowe w czwartki o godzinie 19.00 do dolnego kościoła. Każdy, młody i starszy, jest mile widziany. Do zobaczenia w czwartek!
  12. Schola dziecięca zaprasza wszystkich chętnych do grania i śpiewania w każdy czwartek o godz. 17:30 do Sali św. Maksymiliana w Dolnym Kościele.
  13. Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:30.
  14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
  15. Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz na Facebooku – https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/
  16. W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. Helenę Kocurek, śp. Jerzego Adamczyka oraz śp. Andrzeja Łukasiaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 
  Skip to content