Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – VII Niedziela Wielkanocy

  1) Trwają nabożeństwa majowe – w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Dziś (12 maja) spotkamy się przy krzyżu na rogu ulic Korotyńskiego i Grójeckiej, za tydzień w niedzielę (19 maja) spotkamy się przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Modlitwę rozpoczniemy ok. godz. 19.15.

  2) W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia, jak każdego 13 dnia miesiąca od maja do października, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przy kapliczce Matki Bożej przy stawiku – po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 19.15.

  3) Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na modlitewne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego 18 maja w sobotę po wieczornej Mszy Świętej. Przyjdź koniecznie!

  4) Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii w dwóch terminach – 11 i 18 maja o godz. 12.00. W tych samych dniach, podczas Mszy Św. o godz. 16.30 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej.

  5) W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, we wtorek święto św. Macieja Apostoła, we czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli.

  6) 31 maja 1962 roku błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński dokonał poświęcenia kaplicy, która była początkiem naszego kościoła. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym roku nasz odpust parafialny będziemy uroczyście przeżywali w piątek, 31 maja.

  7) Ks. Piotr pragnie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby wspólnie modlić się i pogłębiać swoją wiarę, na spotkanie wspólnoty w poniedziałki o godz. 19:30 w dolnym kościele.

  8) Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek od godz. 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20:00.

  9) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18:00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  10) Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19:00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

  11) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19:15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym. Spotkania prowadzi diakon Maciej.

  12) Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na spotkania wspólnotowe w czwartki o godzinie 19.00 do dolnego kościoła. Każdy, młody i starszy, jest mile widziany. Do zobaczenia w czwartek!

  13) Schola dziecięca zaprasza wszystkich chętnych do grania i śpiewania w każdy czwartek o godz. 17:30 do Sali św. Maksymiliana w Dolnym Kościele.

  14) Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:30.

  15) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  16) “W przyszłą niedzielę (19 maja) zapraszamy na comiesięczne spotkanie małżeństw. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej, po eucharystii konferencja oraz spotkanie w salce św. Maksymiliana. Zapraszamy!”

  17) Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz na Facebooku – https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  18) W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszą zmarłą parafiankę: śp. Zuzannę Sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. 

  Skip to content