Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  28.05.2023

  1) 31 maja 1962 roku błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński dokonał poświęcenia kaplicy, która była początkiem naszego kościoła. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym roku nasz odpust parafialny będziemy uroczyście przeżywali we środę, 31 maja. Tego dnia Msza Święta wieczorna połączona będzie z procesją wokół kościoła. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich do dolnego kościoła na część artystyczną naszego odpustu. W planie mamy krótkie przedstawienie teatralne dla dzieci w wykonaniu rodziców, występ naszej scholii dziecięcej, oraz wspólną zabawę kalamburową. Prosimy gorąco o przyniesienie słodyczy/przekąsek na wspólny stół kawiarenkowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

  2) Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z nią procesja. Wszystkich panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

  3) Przypominamy, że nabożeństwa majowe i czerwcowe odprawiamy: w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. W maju w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej, (czyli ok. godz. 19.15) spotykamy się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Dzisiaj spotkamy się przy kapliczce przy Stawiku.

  4) W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

  5) Dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

  6) W Wigilię Zesłania Ducha Świętego odbyło się w naszej parafii bierzmowanie, którego dokonał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Michał Janocha. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu młodzieży do tego sakramentu, s. Janie i s. Serafinie, p. Karolinie, ks. Piotrowi i w sposób szczególny ks. Krzysztofowi, który koordynował całość przygotowań.

  7) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00. W piątek nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia spowiedź i adoracja wieczorem do godz. 22.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, po niej Msza Św. o godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 8.00.

  8) Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego młodzież naszej parafii zaprasza na Uwielbienie Wielkanocne po Mszy Świętej wieczornej.

  9) W niedzielę, 4 czerwca br., będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy, przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do udziału w orszaku procesyjnym wszystkich wiernych.

  10)  Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  11)  Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  12)  Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30.

  13)  W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  14)  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  15)  Informacje o parafii znajdziemy na stronie: https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content