Przejdź do treści

V Niedziela Wielkanocy 28.04.2024 r.

  1.Od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe – w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. W najbliższą niedzielę (5 maja) spotkamy się przy kapliczce przed kościołem.

  2. Ze względu na zbliżające się dni wolne od zajęć szkolnych zmianie ulegnie harmonogram posługi duszpasterskiej. W dniach: 1 i 3 maja będzie nieczynna kancelaria. Choć w tym roku 3 maja jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, porządek Mszy Świętych tego dnia będzie taki jak w niedzielę. O godz. 7:00 zapraszamy na Godzinki, następnie Msze Święte według harmonogramu niedzielnego a po Mszy Św. o godz. 13:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do Nabożeństwa o godz. 17:30. Po Mszy Św. o godz. 18:00 nie będzie już adoracji ani spowiedzi tak jak w pierwsze piątki miesiąca. Tego dnia spowiedź podczas każdej Mszy Świętej a Adoracja w ciągu dnia. Nabożeństwo Pierwszego Piątku przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17:30.

  3. 3 maja po Mszy Św. wieczornej tradycyjnie uroczyste majowe przy kapliczce przy stawiku.

  4. W najbliższy czwartek Godzina Święta o godz. 17:00, w sobotę nabożeństwo Pierwszej Soboty po Mszy Św. o godz. 8:00.

  5. Za tydzień adoracja po mszy św. o godz. 13.15 do nabożeństwa majowego. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  6. Dziś (28 kwietnia) o godz. 16:00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

  7.W poniedziałek święto patronki Europy, św. Katarzyny ze Sieny – Doktora Kościoła, we środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, we czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana.

  8.31 maja 1962 roku błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński dokonał poświęcenia kaplicy, która była początkiem naszego kościoła. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym roku nasz odpust parafialny będziemy uroczyście przeżywali w piątek, 31 maja.

  9.Ks. Piotr pragnie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby wspólnie modlić się i pogłębiać swoją wiarę, na spotkanie wspólnoty w poniedziałki o godz. 19:30 w dolnym kościele.

  10.Schola dziecięca zaprasza wszystkich chętnych do grania i śpiewania w każdy czwartek o godz. 17:30 do Sali św. Maksymiliana w Dolnym Kościele

  11.Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:30.

  12.Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19:00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

  13.W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20:00.

  14.Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19:15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym. Spotkania prowadzi diakon Maciej.

  15.W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18:00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  16.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  17. Informacje o parafii znajdziemy  na Facebooku – https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/ oraz Instagramie https://www.instagram.com/parafia.opatrznosci/

  Skip to content