Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu, rok A (26.03.2023r.)

  1)      W kruchcie kościoła są już do nabycia świece Caritasu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na świąteczną pomoc najuboższym naszym parafianom, w tym przede wszystkim na Śniadanie dla samotnych i ubogich, które odbędzie się w sobotę 15 kwietnia.

  2)      W niedzielę 26 marca o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

  3)      Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w piątek, 31 marca po Mszy Św. wieczornej. Tego dnia nie będzie dziecięcej Drogi Krzyżowej o 17.15.

  4)      Rekolekcje dla wszystkich parafian rozpoczniemy w Niedzielę Palmową 2 kwietnia i potrwają one do Wielkiej Środy do 5 kwietnia. Poprowadzi je ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji warszawskiej. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych. Jednocześnie przypominamy, że w związku z rekolekcjami Msze Święte z dolnego kościoła będą odprawiane w głównym kościele. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie: 8:00, 9:30, 18:00 i 19:30. Serdecznie zapraszamy.

  5)      W sobotę 1 kwietnia godzinie 19:00 (po wieczornej Mszy Świętej) zapraszamy na Muzyczną Drogę Krzyżową w wykonaniu muzyków z Londynu. Spotkanie modlitewne odbędzie się pod patronatem wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

  6)      Władze Dzielnicy Ochota zapraszamy na Śniadanie Wielkanocne tych wszystkich, którzy nie mają z kim spędzić Świąt Wielkiej Nocy lub zastanawiają się, za co je urządzić. Przygotowanych jest ok. 200 miejsc, w przypadku większej ilości chętnych, ilość miejsc zostanie zwiększona. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w siedzibie Fundacji Pomocy Społecznej Eva przy ulicy Białobrzeskiej 5 lub zarejestrować się telefonicznie pod numerami: 22 659 15 08 lub 605 252 440.

  7)      Z okazji 18. rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II Instytut Papieża Jana Pawła II i Parafia Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie zapraszają na koncert Pieśń o Bogu ukrytym, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej 1 kwietnia o godzinie 19.00.

  8)      Za doborem repertuaru przemawia fakt, że Karol Wojtyła od swoich młodzieńczych lat pisał utwory dramatyczne i poetyckie, które stanowią swego rodzaju medytacje o tajemnicy Boga objawiającego się człowiekowi. W 1946 roku na łamach „Głosu Karmelu”, wydawanego wówczas w Krakowie, młody seminarzysta z Wadowic opublikował anonimowo obszerną część swoich poematów, którym nadał tytuł Pieśń o Bogu ukrytym. Był to jego debiut poetycki. I do tej właśnie twórczości Papieża, po jego śmierci w 2005 roku, sięgnął artysta i pieśniarz Marcin Styczeń. W przededniu 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II, na progu Wielkiego Tygodnia, organizatorzy pragną przypomnieć poezję Papieża w wykonaniu Marcina Stycznia i wrócić do uczuć, jakie towarzyszyły wszystkim Polakom w 2005 roku, gdy Papież odchodził do domu Ojca

  9)      We wtorek 28.03 o 19:30 w kinie Helios w BlueCity odbędzie się pokaz filmu Opiekun. To współczesna historia o wstawiennictwie Św. Józefa. Bilety w cenie 16 zł można zarezerwować przez sms: 502 54 55 56

  10)  Trwa Wielki Post. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

  11)  Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  12)  Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  13)  Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

  14)  W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  15)  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  16)  Informacje o parafii znajdziemy także na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  17)  W minionym tygodniu na Mszy Św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszego zmarłego parafianina p. Józefa Ostrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

  Skip to content