Przejdź do treści

VI Niedziela Wielkanocna

  14.05.2023 r.

  1) W najbliższy poniedziałek o godzinie 17.00 wypominki. Przypominamy, że wypominki roczne czytamy w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17.00.

  2) Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z nią procesja. Wszystkich panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

  3) Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy: w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy Świętej, (czyli ok. godz. 19.15) będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Dzisiaj spotkamy się przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Korotyńskiego. Za tydzień zapraszamy na modlitwę przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej.

  4) We wtorek uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona metropolii warszawskiej, w przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  5)Parafialny Klub Sportowy pod wezwaniem Dobrego Łotra organizuje w sobotę (20 maja) wycieczkę rowerową śladami Tadeusza Kościuszki i Bitwy pod Maciejowicami. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń przed Kościołem. Organizatorem wycieczki jest p. Marek Kosiński (tel.: 791 581 028)

  6) Pierwsza Komunia Święta dla uczniów SP 264 odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Tego samego dnia o godz. 16.30 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź przed I Komunią Świętą i Rocznicą w piątek o godz. 16.30.

  7) W sobotę (za dwa tygodnie!), 27 maja, w dolnym kościele w godz. 9.00-11.00 Caritas organizuje wydawanie paczek dla potrzebujących i ubogich parafian. Cały zespół Caritasu i wszystkich pragnących włączyć się organizację dzieł miłosierdzia, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w dolnym kościele.

  8) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  9) Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  10) Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30.

  11) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  12) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  13) Informacje o parafii znajdziemy na FB https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content