Przejdź do treści

X Niedziela Zwykła – 7.06.2026 r. rok A

    1.We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i po Mszy Św. wieczornej poświęcenie wianków. Wianki należy przygotować we własnym zakresie.

    2.W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy od pokarmów mięsnych. Na zakończenie Mszy Świętej procesja.

    3.W sobotę, tak jak każdego 13. dnia miesiąca od maja do października, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przy kapliczce Matki Bożej “przy stawiku” – po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 19:15.

    4.Nasza schola młodzieżowa „OzO – Opatrzność z Ochoty” zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu”. W konkursie brało udział ponad 200 wykonawców i zespołów. Z całego serca gratulujemy naszej pięknie śpiewającej młodzieży.

    5.Za tydzień, 14 czerwca podczas Mszy Św. o godzinie 10:30, będziemy gościć w naszej parafii chór im. Św. Jana Pawła II “Totus Tuus” z Opoczna. Chór poprowadzi oprawę muzyczną Mszy Świętej a także zaśpiewa kilka pieśni po Mszy.

    6.Schola wNieboGłosy serdecznie zaprasza na coroczny koncert dziękczynienia w niedzielę 21 czerwca po wieczornej Mszy Świętej. Jak co roku będziemy dziękować Bogu za kolejny rok posługi w parafii.

    7.Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30.

    8.XLVI Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie, wyruszy na szlak pielgrzymi 5 sierpnia. W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi będzie hasło „Moc w słabości”. Zapraszamy do Grupy Pomarańczowej, której przewodnikiem jest ks. Jarosław. Pielgrzymka jest dobrą okazją do pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem i spotkania wartościowych ludzi. Zapisy on-line od 1 lipca. Więcej informacji u ks. Jarosława.

    9.Prosimy o zachowanie ostrożności podczas poruszania się na terenie wokół kościoła. Trwają prace remontowe nawierzchni.

    10. Otwarto placówkę dziennego pobytu „Mazowiecki Dom Opieki Medycznej” przy ul. Grójeckiej 118 w Warszawie. Placówka przeznaczona jest dla osób po 60. roku życia z zespołami otępiennymi w stopniu lekkim lub średniozaawansowanym, potwierdzonym neurologicznie. Korzystanie z placówki jest całkowicie bezpłatne. Dom funkcjonuje w godzinach 8:00-17:00 i zapewnia uczestnikom opiekę, rehabilitację oraz wsparcie specjalistyczne, a także 3 bezpłatne posiłki dziennie.

    11.Mamy gorącą prośbę, by nie przynosić do Kościoła żadnych książek, czasopism, ubrań, itp. i nie zostawiać ich w kruchcie. Nie jesteśmy w stanie w żaden sposób dystrybuować tych rzeczy. A także bardzo prosimy, by nie odkładać złożonych gazetek Verbum na stolik, na którym leżą nowe egzemplarze. Tworzy to zupełnie niepotrzebny nieporządek.

    12Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów. 

    13. Zachęcamy do spoglądania do gablotki przed kościołem. Wywieszone są tam między innymi intencje mszalne na cały tydzień. Jest to okazja by sprawdzić, czy nie wkradł się tam żaden błąd. Tam również znajdziemy informacje dotyczące cotygodniowych spotkań wspólnot w naszej parafii.

    14Informacje o parafii znajdziemy na stronie: www.opatrznoscboza.waw.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc

      Przejdź do treści