Przejdź do treści

X Niedziela Zwykła, rok A

  1) Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za obecność podczas procesji a neoprezbiterowi ks. Bartoszowi Tarnawskiemu za jej poprowadzenie. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji ołtarzy – wspólnotom Żywego Różańca, Przyjaciół Oblubieńca, Caritasowi, służbie liturgicznej, bielankom, chórowi, siostrom Franciszkankom, panom pomagającym w rozstawieniu u zdemontowaniu ołtarzy i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeżywaniu tej Uroczystości. Bóg zapłać!

  2) W najbliższą niedzielę będziemy gościć siostry Franciszkanki prowadzące Fundację Pomocy Osobom Starszym i Ubogim „Mała Trzódka”. Fundacja „Mała Trzódka” pomaga osobom w podeszłym wieku poprzez zakup niezbędnych środków do godnego życia. Po każdej Mszy św. będzie można zakupić rękodzieła wykonane przez siostry Franciszkanki. Całkowity dochód przeznaczony będzie na wsparcie podopiecznych Fundacji.

  3) Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy: w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  4) 13 czerwca zapraszamy na wspólny różaniec przy Stawiku, po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.15.

  5) W czasie oktawy Bożego Ciała bezpośrednio po Mszy Św. procesja z litanią do Serca Pana Jezusa. Na zakończenie Oktawy, we czwartek na Mszy Św. wieczornej poświęcenie ziół. Prosimy o samodzielne zorganizowanie wianków, ponieważ w tym roku Caritas nie będzie ich przygotowywał.

  6) We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła, we środę bł. Michała Kozala, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  7) W niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy obchodzili jubileusz 25 lat życia zakonnego s. Benedykty. Zapraszamy serdecznie do wspólnego przeżywania tej uroczystości.

  8) Intencje na październik, listopad i grudzień można zamawiać od 26 czerwca w zakrystii lub kancelarii.

  9) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  10) Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  11) Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30.

  12) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  13)  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  14) Informacje o parafii znajdziemy na FB https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content