Przejdź do treści

XII Niedziela Zwykła, rok A

  1) Zbliża się czas wakacji a wraz z nim zmiana harmonogramu liturgiczno-duszpasterskiego. Od tej niedzieli przez cały okres wakacyjny nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele. Wszystkich wiernych zapraszamy do górnego kościoła. Od 1 lipca do 31 sierpnia Msza Święta wieczorna przesunięta jest z godziny 18.00 na 19.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki. Biblioteka parafialna będzie czynna 4 lipca, 11 lipca, 22 sierpnia i 29 sierpnia. Ponawiamy prośbę o zwrot przetrzymywanych książek.

  2) 17 czerwca br. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów przy ul. Barskiej na Ochocie wybuchł pożar. Spaleniu i zniszczeniu uległa znaczna część pomieszczeń na 1 piętrze budynku. Dzięki sprawnej ewakuacji nikomu nic się nie stało. Gaszenie pożaru podjęte przez pracowników Ośrodka, a następnie przez Straż Pożarną uchroniło od spalenia całego obiektu. Placówka jest miejscem całodobowego i całorocznego pobytu dla chłopców w wieku 12-18 lat, umieszczonych na podstawie postanowienia sądu. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w wyremontowaniu spalonej części Ośrodka. Każda pomoc finansowa pomoże przywrócić funkcjonowanie zniszczonej części budynku oraz rozbudowaniu systemu przeciwpożarowego, który pozwoli uchronić się przed tego typu sytuacjami. Przed kościołem wolontariusze Ośrodka zbierają ofiary na odbudowę po pożarze.

  3) Dziś o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną. Przypominamy, że następne spotkania rozpoczniemy po okresie wakacyjnym.

  4) We środę wspomnienie św. Ireneusza, doktora Kościoła i męczennika, we czwartek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

  5) Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy: w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  6) Intencje na październik, listopad i grudzień można zamawiać od 26 czerwca w zakrystii lub kancelarii.

  7) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 w dolnym kościele w salce św. Teresy.

  8) Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 18.30 w bibliotece parafialnej.

  9) Ks. Piotr zaprasza kandydatów do służby liturgicznej oraz wszystkich ministrantów, lektorów i szafarzy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30.

  10) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  11) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  12) Informacje o parafii znajdziemy na FB https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content