Przejdź do treści

XIX Niedziela Zwykła, rok A

  13 sierpnia 2023 r.

  1. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny dziś o 18:15. Po mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 20:00 różaniec fatimski przy kapliczce Matki Bożej nad stawikiem.
  2. W tym tygodniu we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. O godz. 7:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  3. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał bukiety ziół i kwiatów z tegorocznych plonów. Dochód przeznaczony będzie na zakup paczek żywnościowych dla ubogich i potrzebujących osób z naszej parafii.
  4. Decyzją naszego Ordynariusza Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, ks. Albert Paszkowski kończy posługę duszpasterską w naszej parafii i zostaje skierowany do posługi w parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.30 podziękujemy ks. Albertowi za 2 lata posługi w naszej parafii.
  5. Sierpień od lat jest miesiącem dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach udających się na Jasną Górę.
  6. W czasie wakacji zmianie ulega harmonogram liturgiczno-duszpasterski. Przez cały okres wakacyjny nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele. Wszystkich wiernych zapraszamy do górnego kościoła. Od 1 lipca do 31 sierpnia Msza Święta wieczorna przesunięta jest z godziny 18.00 na 19.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki (oprócz pierwszego piątku miesiąca). Biblioteka parafialna będzie czynna 22 sierpnia i 29 sierpnia. Ponawiamy prośbę o zwrot przetrzymywanych książek.
  7. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego– kapłana, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Jacka– kapłana.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów. A wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii błogosławionego wypoczynku z Panem Bogiem.
  9. Informacje o parafii znajdziemy na fb  https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/
  Skip to content