Przejdź do treści

XX Niedziela Zwykła, rok A – 20.08.2023r.

  1) Decyzją naszego Ordynariusza Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, ks. Albert Paszkowski kończy posługę duszpasterską w naszej parafii i zostaje skierowany do posługi w parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 podziękujemy ks. Albertowi za 2 lata posługi w naszej parafii.

  2) Sierpień od lat jest miesiącem dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach udających się do różnych sanktuariów maryjnych.

  3) W najbliższy poniedziałek (21 sierpnia) o godzinie 18.00 wypominki. Przypominamy, że wypominki roczne czytamy w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

  4) Na czas wakacji zmianie ulega harmonogram liturgiczno-duszpasterski. Przez cały okres wakacyjny nie będzie Mszy Świętych w dolnym kościele. Wszystkich wiernych zapraszamy do górnego kościoła. Od 1 lipca do 31 sierpnia Msza Święta wieczorna przesunięta jest z godziny 18.00 na 19.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki (oprócz pierwszego piątku miesiąca). Biblioteka parafialna będzie czynna 22 sierpnia i 29 sierpnia. Ponawiamy prośbę o zwrot przetrzymywanych książek.

  5) W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża, we wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej, we czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

  6) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  7) Informacje o parafii znajdziemy na https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  Skip to content