Przejdź do treści

XXXIV Niedziela Zwykła, rok A

  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1) Niebawem rozpoczniemy adwent- radosny czas oczekiwania, który jest pamiątką przyjścia Pana Jezusa na ziemię. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić czas w miłym towarzystwie i radosnej zabawie na bal parafialny, który odbędzie się w przeddzień I niedzieli adwentu czyli 2 grudnia (sobota) o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wszystkich, którzy chcieliby przygotować ciasto prosimy o kontakt z księżmi w zakrystii lub kancelarii.

  2) Dziś o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty, ich rodziny oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębiać duchowość maryjną.

  3) W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.00 oraz po mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź i adoracja wieczorem do godz. 22.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a Msza Święta o 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 8:00.

  4) Za tydzień niedzielę adoracja po mszy św. od godz. 13.15 do modlitwy różańcowej o godz. 17.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  5) W piątek 8 grudnia na Mszy Św. O godz. 18.00 odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Zapisy do DA tego samego dnia w salce przystań od godziny 17.00. Ofiary zbierane do puszek po Mszy Świętej będą prze-znaczone na fundusz obrony życia poczętego w Krakowie. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego serdecznie zaprasza osobę chętną do współpracy w dziele duchowej Adopcji. Można zgłosić się do p. Agnieszki Wielkopolan (tel.: 512.515.585) lub p. Marii Tobery (tel.: 600.589.817).

  6) Schola dziecięca Skarby Opatrzności, przygotowała w tym roku mały Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny scholi. Zapraszamy w I i II niedzielę Adwentu po wszystkich Mszach Świętych.

  7) W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele Seminarium Duchownego naszej diecezji.

  8 ) W sieci pojawiła się strona internetowa aligion.app, która oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię”. Prawdopodobnie jest to rodzaj oszustwa internetowego, przed którym przestrzega nasza Archidiecezja.

  9) Ksiądz Piotr serdecznie zaprasza chętnych do służby przy ołtarzu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.30.

  10) Studentów, a także osoby które ukończyły studia, zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii. Spotkania odbywają się we środy o godz. 19.00 w Dolnym Kościele. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. W tym tygodniu, ze względu na przygotowanie Balu, spotkanie studentów odbędzie się w piątek o godz. 19.30.

  11) W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do Mszy św. i po Mszy św. do godz. 20.00.

  12) Grupa Biblijna zaprasza na spotkania we środy o godz. 19.15 do salki św. Teresy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać refleksję nad Słowem Bożym.

  13) Zapraszamy Bielanki i chętne dziewczynki do włączenia się w tę piękną posługę, do kontaktu z s. Łucją.

  14) Choć do letnich wakacji jeszcze długi czas już teraz zapraszamy dzieci klas 3-8 na kolonie w lipcu. Więcej informacji u s. Maristelli.

  15) W każdy wtorek zapraszamy na próby chóru na godz. 18.00 do sali św. Teresy. Więcej informacji: marzenaprojs88@gmail.com.

  16) We czwartek święto św. Andrzeja Apostoła, w następną niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu.

  17) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  18) Informacje o parafii znajdziemy na FB https://www.facebook.com/BozaOpatrznosc/

  19) Do święceń diakonatu przygotowuje się w naszej parafii p. Robert Rogala. Pan Robert posługuje u nas jako akolita i od kilku lat przygotowuje się do diakonatu stałego. 20 grudnia tego roku przyjmie z rąk biskupa święcenia. Roberta oraz całą jego rodzinę polecamy naszej modlitwie.

  20) W minionym tygodniu na Mszy św. pogrzebowej pożegnaliśmy naszą zmarłą parafiankę: śp. Jadwigę Ilkow-Gołąb. Kilka dni temu dotarła do nas wiadomość, że zmarł ks.Zdzisław Pańszczyk, rezydent tej parafii w latach 2014-2016. Powierzamy dobremu Bogu ks. Zdzisława i wszystkich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Skip to content